Jaunups: Iepriekšējā trenera izvēle bija Bagatska viedoklis uz nosacītas eiforijas pamata

01/08/2019 19:25

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes loceklis Edgars Jaunups atzinīgi novērtējis vīriešu izlases ģenerālmenedžera Artūra Štālberga darbu valstsvienības trenera meklējumos, kā arī paudis savu viedokli par iepriekšējo treneri.

Lielākā darba daļa valstsvienības trenera meklējumos bija izlases ģenerālmenedžerim Artūram Štālbergam.

“Sāksim ar to, ka amatā Štālbergs ir tikai nepilnus divus mēnešus,” izlases ģenerālmenedžera paveikto īsā laika sprīdī sarunā ar masu medijiem pēc “Krastu mača” preses konferences atzinīgi vērtēja Jaunups. “Galvenā mana personiskā kritika situācijā ar iepriekšējo izlases galveno treneri [Arni Vecvagaru] ir tā, ka stāsts nebija pēc būtības. Faktiski bija tāds iepriekšējā trenera Ainara Bagatska viedoklis uz nosacītas eiforijas pamata. Mēs zinām, ar ko tas beidzās. Tas nav pareizi, it īpaši ar tik ievērojamu resursu, kāda ir šī vecuma Latvijas basketbolistu paaudze.”

“Šoreiz stāsts bija pavisam cits. Ģenerālmenedžeris kandidātus izvērtēja fundamentāli. Pēc tam bija divas diskusijas valdē ar uzdevumiem ģenerālmenedžerim, kurš, manuprāt, ar to tika galā ekselenti. Gala lēmums, uzskatu, ir kopīgs lēmums – valdes un ģenerālmenedžera,” Štālberga veikumu raksturoja LBS valdes loceklis.

“Publiski izskanēja triju Latvijas vīriešu izlases galvenā trenera kandidātu vārdi, bet praktiski viņu bija daudz vairāk – labas kandidatūras, kas tika uzrunātas un aptaujātas. Es teiktu, ka mēs konstruktīvu un profesionālu diskusiju rezultātā nonācām pie tā, ka Latvijas valstsvienības galvenais treneris nākamajam gan Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklam, gan finālturnīram, ja izdosies kvalificēties, būs Roberts Štelmahers. “Ja Andrea Trinkjēri būtu palicis kandidātu vidū, izvēle noteikti būtu grūtāka. Vai būtu ticis pieņemts cits lēmums, man grūti spriest, bet grūtāka izvēle būtu noteikti,” profesionālo gaisotni mērķa sasniegšanā uzsvēra Jaunups.

Viņš arī izcēla galveno plusu jaunajam galvenajam trenerim – spēlētāju resursu pārzināšanu: “Par labu Štelmaheram bija vairāki aspekti, bet galvenie argumenti par labu viņam bija spēlētāju viedoklis un viņa detalizētā informētība par spēlētājiem. Ne tik daudz par mūsu lielajiem spēlētājiem jeb izlases līderiem, jo ir augsta varbūtība, ka daudzi no labākajiem vai, citiem vārdiem sakot, zvaigznes, daudzās kvalifikācijas cikla spēlēs nemaz nevarēs piedalīties. Štelmahers ir teicami informēts par otrās izlases kandidātiem, par lielu skaitu spēlētāju, no kuriem droši vien vajadzēs izvēlēties izlases spēlētājus mačiem valstsvienības logos. Šeit, protams, Robertam ir ļoti liela priekšrocība jebkura ārzemju trenera priekšā, jo viņš Latvijā ir strādājis ļoti ilgu laiku un šos spēlētājus zina personiski.”

“Tas, ka lēmums netika pieņemts vienbalsīgi, manuprāt, ir labs signāls, ka LBS nav patriotisma, kas dzīvo ar vienu ideju. Mēs pēc būtības un detalizēti diskutējām un uzklausījām cilvēku viedokli – Treneru komisijas un spēlētāju viedokli. Rezultāts ir kopīgs lēmums, ko atbalsta katrs, arī tas, kurš nebalsoja par Štelmaheru. Spēlētāju atbalsts turpretim nebija vienbalsīgs,” demokrātisko un pragmatisko trenera izvēles procesu akcentēja Jaunups.

Pirmais izlases treniņš jaunā galvenā trenera vadībā notiks jau pirmdien 14 spēlētāju sastāvā, bet otrdienas nodarbībās piedalīsies 12 basketbolisti.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….