“Juventus” turpina ciest un tiek aizsūtīta mājās, “City” palīdz bijušajam Holanna klubam iekļūt “play-off”

26/10/2022 00:06
Turīnas

H grupa

Par nelielu pārsteigumu UEFA Čempionu līgā parūpējusies Lisabonas “Benfica” komanda, kas aizraujošā spēlē gandrīz izlaida trīs vārtu pārsvaru, taču svinēja laimīgu panākumu 4:3 pret Turīnas “Juventus”.

Mača 17.minūtē 1:0 lisaboniešiem no tuvas distances panāca Antonio Silva, bet četras minūtes vēlāk Moise Kīns izlīdzināja rezultātu. Turpinājumā, 28.minūtē Žuāu Mariu realizēja 11 metru soda sitienu un atguva laukuma saimniekiem vadību un pēc septiņām minūtēm jau 3:1 panāca Rafa Silva, sitot precīzi ar papēdi.  Spēles 50.minūtē Rafa Silva guva arī ceturtos vārtus pēc “Benfica” teicamas izspēles uzbrukumā. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 13 minūtes, Arkadjušs Miliks vienus vārtus atguva, bet vēl divas minūtes vēlāk Vestons Makenijs samazināja lisaboniešu pārsvaru līdz minimumam.

Uzvara nodrošinājusi Portugāles galvaspilsētas komandai vietu izslēgšanas spēlēs, kamēr Turīnas vienībai izgāšanās – noslēdzošajā kārtā tai būs jācīnās par ceļazīmi uz Eiropas līgu, ko saņem komandas, kas ČL apakšgrupās ieņem trešo vietu. Turīniešu pēdējās cerības par palikšanu kādā no Vecā kontinenta kausiem pēdējā kārtā, iespējams, varēs sagraut Parīzes “Saint-Germain”, kas šovakar sarūpēja šovu un ar 7:2 sagrāva Haifas “Maccabi”. Pa diviem gūtiem vārtiem gan Lionela Mesi, gan Kiliāna Mbapē kontā. Abas zvaigznes arī atzīmējās ar rezultatīvām piespēlēm. Arī PSG nodrošinājusi vietu “play-off” izcīņā.

G  grupa

“Sevilla” G grupas pirmajā mačā ar 3:0 sagrāva “Copenhagen”, kas gan spāņu klubam ir mazs mierinājums, jo citā grupas spēlē savstarpējā mačā Mančestras “City” Ērlinga Holanna atgriešanās spēlē Dortmundē spēlēja bezvārtu neizšķirti ar vietējo “Borussia”.

Lai gan “City” jau bija nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs, arī pērnās sezonas Vācijas vicečempionei tas bija pateicīgs rezultāts. Pirms pēdējās kārtas “Borussia” kontā ir astoņi punkti, kamēr “Sevilla” izcīnījusi piecus, un abu komandu pirmais mačs noslēdzās neizšķirti, bet otrajā uzvaru svinēja Dortmundes vienība, tādējādi vienādu punktu gadījumā Vācijas klubam ir labāka savstarpējo spēļu bilance.

E grupa

Ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm nodrošinājusi Londonas “Chelsea”, kas izbraukumā ar 2:1 pieveica Zalcburgas “Red Bull”. “Chelsea” vadību ieguva 23. minūtē, kad zibenīgu sitienu no soda laukuma līnijas izdarīja Mateo Kovačičs. Lai gan mājinieki pret spēcīgo Anglijas klubu spēja atspēlēties un otrā puslaika sākumā panākt 1:1, uzvaru 64. minūtē “Chelsea” izrāva Kajs Havercs.

Ja londoniešiem vieta uz “play-off” izcīņu ir kabatā, tad par otro vietu grupā pēdējā kārtā gaidāma karsta cīņa, jo “AC Milan” izbraukumā ar 4:0 sagrāva Zagrebas “Dinamo”.  Milānieši ar septiņiem punktiem ieņem otro pozīciju, kamēr “Red Bull” ir trešie, un abas komandas izšķirošajā kārtā aizvadīs savstarpējo maču.

F grupa

“Leipzig” futbolisti uzvarēja Madrides “Real”, sagādājot Spānijas čempionei pirmo zaudējumu sezonā.  Leipcigas futbolisti mājās svinēja panākumu ar rezultātu 3:2. Spēles 13.minūtē 1:0 panāca Leipcigas komanda. Pēc stūra sitiena Andrē Silvas raidījumu atvairīja Tibo Kurtuā, taču pirmais pie atsistās bumbas bija Joško Gvardiols. Piecas minūtes vēlāk Kristofers Nkunku trieca bumbu zem vārtu pārliktņa un nostiprināja “Leipzig” komandas vadību. Minūti pirms pirmā puslaika beigām pēc Marko Asensio piespēles bumbu ar galvu vārtos ieraidīja Vinisuss Žuniors, samazinādams Vācijas komandas pārsvaru.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas deviņas minūtes, mājiniekiem 3:1 panāca Timo Verners, Leipcigas futbolistu rezultatīvo uzbrukumu izveidojot Muhamedam Simakanam. Kompensācijas laika ceturtajā minūtē Rodrigo realizēja 11 metru soda sitienu, taču pēc tam sekoja mača beigu svilpe un madridiešiem nebija iespējas panākt neizšķirtu.

Otrā mačā Glāzgovas “Celtic” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 ar Doņeckas “Shaktar”. Pateicoties Georga Jakumaka 38.minūtē gūtajiem vārtiem, pirmo puslaiku uzvarēja “Celtic”, bet 58.minūtē 1:1 panāca Mihailo Mudriks.

Intriga šajā grupā ir par otro ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm. “Real” komandai ir desmit punkti, kas ļāvis vietu “play-off” izcīņā jau nodrošināt,  savukārt “Leipzig” iekrājusi deviņus punktus un “Shaktar” futbolistiem ir seši punkti – abas komandas pēdējā kārtā aizvadīs savstarpējo spēli. “Celtic” vienība ar diviem punktiem izredzes jau zaudējusi izredzes pacīnīties pat par Eiropas līgu.