Kā Rīgas “Dinamo” nākamsezon var kļūt par KHL čempioni?

Aleksanders Salāks, sportazinas.com
Aleksanders Salāks | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas "Dinamo"

Kontinentālās hokeja līgas () klubs Rīgas “Dinamo” šobrīd ir viens no retajiem starp pārējiem visā līgā, kuram nav pilnībā nokomplektēts spēlētāju sastāvs, kā arī tam nav treneru korpusa. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – klubam joprojām oficiāli nav ģenerālsponsora.

Pagaidām situācija ir drūma, kas likusi līdzjutējiem uztraukties par vienības turpmāko eksistenci. Viena no Latvijas populārākajām sporta komandām gan ir pieteikta nākamās sezonas startam KHL, kas vieš zināmas cerības.

Pasaulē joprojām plosās koronavīruss Covid-19, kura izrietošās sekas daudzām nozarēm radījis pamatīgus zaudējumus. Lai arī cik dīvaini neliktos, vīrusa eksistence var nospēlēt par labu “Dinamo” komandai.

Ņemot vērā, ka teju visas KHL komandas jau sastāvus nokomplektējušas, sagaidāms, ka tās vairs neparakstīs līgumus ar jauniem spēlētājiem, jo sastāvā vietu gluži vienkārši vairs nebūs.

Taču “Dinamo” ir situācijā, kad sastāvs ir jābūvē praktiski no nulles. Šajā brīdī mēs varam pieslēgt galveno aspektu idejai, kādēļ “Dinamo” nākamsezon teorētiski var cīnīties par Gagarina kausu – tā ir Amerikas hokeja līgas (AHL) nākotne.

AHL sezona koronavīrusa draudu dēļ šosezon netika pabeigta un nav zināms, kādā formātā tā risināsies nākamsezon. Tomēr pastāv arī iespēja, ka turnīrs 2020./21. gada sezonā netiks izspēlēts.

Visā pasaulē sports lēnām atsākas, taču bez skatītājiem. AHL gadījumā skatītāji ir liels faktors. Līgai nav lielu reklāmas un televīzijas līgumu un līdz ar to liela daļa peļņas nāk no pārdotajām biļetēm. Ja fani nevarēs apmeklēt mačus, tas nozīmē, ka turnīram būs grūti eksistēt.

Tas viss var novest pie tā, ka AHL atceļ sezonu un šādā brīdī šīs līgas hokejistiem būs jāmeklē jaunas darba vietas visā pasaulē. Skaidrs, ka labākie spēlētāji gribēs turpināt spēlēt augstākajā līmenī un tas nozīmē, ka būs jābrauc uz Eiropas klubiem vai KHL.

Ņemot vērā, ka Eiropas klubos visiem vietas nepietiks un KHL komandām tādā gadījumā nebūs brīvu vietu sastāvā, vienīgais klubs, kas varēs piedāvāt AHL labākajiem hokejistiem līgumus, būs “Dinamo”, jo tas joprojām būs sastāva komplektēšanas procesā.

AHL sezona parasti sākas oktobra sākumā, bet tādi Eiropas turnīri kā Šveices Nacionālā līga un Čehijas Ekstralīga startē septembra pirmajā pusē. Ja AHL paziņos, ka nākamā sezona tiek atcelta, visi līgas spēlētāji sāks meklēt opcijas Eiropā un KHL.

Skaidrs, ka daudzi spēlētāji dosies uz Eiropas klubiem, un ne viens vien vēlēsies spēlēt vienā no pasaules spēcīgākajām līgā KHL. Ja “Dinamo” turpinās vilkt garumā ģenerālsponsora jautājumu un ja KHL pārcels sezonas sākumu par mēnesi vēlāk, proti, līdz oktobrim, tad Rīgas komanda, iespējams, varēs izskatīt labāko AHL hokejistu variantus.

Interesants faktors šajā ziņā ir naudas jautājums. KHL minimiālā alga ir trīs miljoni rubļu (37 000 eiro vai 42 000 dolāru) spēlētājam, kurš pārsniedzis 22 gadu vecumu.

Piemēram, aizvadītās sezonas AHL rezultatīvākie spēlētāji Sems Enass, Rīds Bušē, Gerijs Mejū, Džošs Noriss un Alekss Bers-Bulē pelnīja attiecīgi 190 000, 450 000, 150 000, 70 000 un 70 000 dolāru. Tas nozīmē, ka “Dinamo” pat ar limitētu budžetu varētu atļauties ne vienu vien AHL zvaigzni.

Pēc neoficiālas informācijas lielākais pelnītājs Rīgas “Dinamo” sastāvā pagājušajā sezonā bija pieredzējušais uzbrucējs Lauris Dārziņš, kura alga sastādija nepilnus 350 000 eiro (398 000 dolāru) par sezonu. Mazliet mazāk pelnījis Zviedrijas uzbrucējs Dāvids Ulstrēms.

Līdz ar to AHL hokejistiem algu apjoms nebūtu ļoti nozīmīgs faktors, jo faktiski “Dinamo” viņi varētu pelnīt tikpat daudz, cik savās Ziemeļamerikas komandās.

Šī ir teorētiska un sapņaina ideja, kas dažādu apstākļu sakritību rezultātā Rīgas “Dinamo” komandu ar vairākiem kvalitatīviem AHL spēlētājiem varētu pēkšņi padarīt vienu no spēcīgākajām KHL.

AHL šobrīd ir nodibinājusi darba grupu ar nosaukumu “Return to Play”, kurā tiek disktutēs par iespējām aizvadīt nākamo sezonu. Pagaidām viss ir tikai sarunu līmenī un konkrēti plāni nav gatavi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par