Kādreizējais NBA čempions Perkinss aizstāv Porziņģi: Nevainojiet viņu! Bumba nevar būt Lukas rokās 98% no spēles laika

14/06/2021 08:48

Kādreizējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempions un tagadējais ESPN basketbola analītķis Kendriks Perkinss raidījumā “The Jump” aizstāvējis Dalasas “Mavericks” latviešu spēlētāju Kristapu Porziņģi, sakot, ka, viņaprāt, “Mavs” nespēj izmantot Porziņģa stiprās puses, jo viņš netiek iesaistīts lielā daļā komandas izspēļu.

“Lielākā “Mavericks” problēma ir tā, ka atstarpe starp komandas pirmo un otro zvaigzni ir pārāk liela un šādā sastāvā viņi nekad nekļūs par čempioniem,” atzina žurnālists Zeks Lovs. “Porziņģis laukumā atbrīvo daudz brīvas vietas komandas biedriem… Lieliski! Taču Kristapam neviens nemaksā tādu naudu, lai viņa loma būtu šāda. Porziņģim maksāja, lai viņš realizētu brīvus trīspunktu metienus un būtu aizsardzības balsts, kurš spēlē centra pozīcijā. Dalasa nekur tālu netiks, ja viņiem centrā būs jālaiž Dvaits Pauels vai kāds cits puisis. Protams, lieliski, ka Porziņģis nesūkstās par savu lomu, bet šī īpašība ir varbūt 51. svarīgākā NBA spēlētājam.”

Lova viedoklim piekrita cits kādreizējais NBA čempions Ričards Džefersons, kurš uzskata, ka Dalasai lietderīgi būtu nepagarināt līgumu ar Timu Hārdaveju [viņš šovasar ir neierobežoti brīvais aģents], lai iegūtu lielāku brīvību algu resursos un piesaistītu kādu elites līmeņa zvaigzni. “Porziņģis nevar būt otrs labākais spēlētājs komandā, kas ir titula pretendente. Domāju, ka viņiem ir jāatbrīvojas no Hārdaveja. “Mavs” vismaz ir jāmēģina atbrīvot vieta algu resursos, lai piesaistītu kādu zvaigzni, jo cilvēki ir gatavi doties uz Dalasu un spēlēt ar Luku!”

Tomēr Porziņģi aizstāvēja Perkinss, par kura viedokli smējās gan Lovs, gan Džefersons. “Pirmkārt, “Mavericks” ir laiks nomainīt treneru sastāvu. Nevainojiet Porziņģi, jo pagājušajā sezonā “burbulī” viņš vidēji sakrāja gandrīz 30 punktus! Kristapam ir jānonāk pozīcijā, kurā viņš var būt veiksmīgs. Bumba nevar būt Lukas rokās 98% no spēles laika! “Burbulī” viņi bija NBA rezultatīvākais duets un šī ir tāda pati problēma, kāda bija pagājušajā sezonā Hjūstonā ar Džeimsu Hārdenu un Raselu Vestbruku. Vestbruks nejutās novērtēts, tādēļ gribēja prom no “Rockets”. “Mavs” vajag treneri, kurš  ļaus uzbrukumus izspēlēt vairāk caur Porziņģi, citādi šobrīd viņš ir 220 centimetrus garš puisis, kurš vienkārši gaida, kad Luka izpildīs kārtējo trīspunktnieku.”

2020./2021. gada sezonā “Mavs” finišēja piektajā vietā Rietumos, bet “play-off” pirmajā kārtā ar 3-4 zaudēja ceturtās pozīcijas ieguvējai Losandželosas “Clippers”. No 72 pamatturnīra spēlēm liepājnieks piedalījās tikai 43, atzīmējoties ar vidēji 20,1 punktu, 8,9 atlēkušajām bumbām un 1,6 piespēlēm. Izslēgšanas turnīrā Porziņģa rezultativitāte kritās – caurmērā 13,1 punkts un 5,4 izcīnītas bumbas zem groziem.

Sezonas laikā Ziemeļamerikas mediji aktīvi rakstīja par nesaskaņām “Mavericks” zvaigžņu Lukas Dončiča un Porziņģa starpā. Savukārt “play-off” turnīrā Kristapam tika piedāvāta mazāka loma, jo viņam bija jādara vairāk melnā darba. Lai arī preses konferencēs liepājnieks uzsvēra, ka viņš ir samierinājies ar savu lomu, ESPN rīcībā esošā informācija liecina, ka Porziņģim bija pretenzijas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…