Kādreizējais Porziņģa komandas biedrs pakāpjas NBA visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā

10/02/2021 15:58
Karmelo Entonijs

Amerikāņu basketbolists Karmelo Entonijs, kurš savulaik kopā ar Latvijas basketbolistu Kristapu Porziņģi spēlēja Ņujorkas “Knicks” vienībā, otrdien guva 23 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, apsteidzot Oskaru Robertsonu un pakāpjoties uz 12.vietu līgas visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, vēsta NBA.

Karmelo Entonija atdzimšana Portlendas “Trail Blazers” sastāvā viņam ir devusi iespēju drīzumā pakāpties NBA visu laiku labāko punktu guvēju sarakstā līdz pat desmitajai vietai. Otrdien Portlendas “Trail Blazers” savā laukumā pieveica Orlando “Magic” ar 106:97 (31:19, 19:24, 34:30, 22:24).

Entonijs nepilnās 27 minūtēs laukumā guva 23 punktus, kas ir viņa labākais sasniegums šosezon. Tas viņam ļāva apsteigt 1971.gada NBA čempionu Milvoki “Bucks” rindās Robertsonu, kuram palika 26 710 punkti. Portlendas basketbolista rēķinā tagad ir 26 722 punkti. Basketbola slavas zāles dalībnieku aizsargu Robertsonu viņš ar iemestu soda metienu apsteidza ceturtās ceturtdaļas sākumā.

Šajā sezonā Entonijs vidēji mačā ir guvis karjeras laikā zemākos 12 punktus ar 37,6% metienu precizitāti, bet 17 gadu karjeras laikā 1114 spēlēs viņam ir vidēji 23,4 punkti spēlē. Lai pakāptos uz 11.vietu, jāapsteidz divkārtējais NBA čempions Hjūstonas “Rockets” leģenda Hakīms Oladžuvons, kurš guvis 26 946 punktus. Vietu augstāk ir 1978.gada NBA čempions Vašingtonas “Bullets” rindās Elvins Heiss. Viņa kontā ir 27 313 punkti. Entonijs 2012./2013.gada sezonā “Knicks” rindās kļuva par līgas rezultatīvāko spēlētāju, taču čempiona titulu viņam nav izdevies iegūt.

Otrdienas spēlē rezultatīvākais Portlendas vienībā ar 36 gūtajiem punktiem bija Demiens Lilards, bet viesu rindās ar 27 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām atbildēja Nikola Vučevičs. Savukārt Terensam Rosam 22 punkti.

Jau ziņots, ka otrdienas spēlē Ņūorleānā Hjūstonas “Rockets” zaudējumā viesos ar 101:130 (25:30, 25:33, 31:29, 20:38) pret Ņūorleānas “Pelicans” Rodions Kurucs punktus neguva. Kurucs šajā mačā laukumā pavadīja vienu minūti un 46 sekundes, kuru laikā pieļāva divas kļūdas, kā arī aizmeta garām grozam vienīgo trīspunktu metienu. “Rockets” ar Kurucu laukumā iemeta par sešiem punktiem mazāk nekā ielaida. “Rockets” komandā rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Džons Vols, kurš arī izcīnīja četras bumbas zem groziem un veica sešas rezultatīvas piespēles. 23 punktus guva Eriks Gordons.

“Pelicans” vienībā septiņi spēlētāji sakrāja ar diviem cipariem rakstāmu punktu summu. 22 punktus guva Brendons Ingrems. Pa 20 punktiem Zaionam Viljamsonam, kuram arī septiņas rezultatīvas piespēlēs, un Džošam Hārtam, kurš izcēlās arī ar 17 atlēkušajām bumbām. “Rockets” ar 11 uzvarām 24 spēlēs ieņem 12.vietu Rietumu konferencē.