Kahkonenam pirmā “sausā” NHL spēle; Kempem “hat-trick”

09/03/2021 11:27

Savu pirmo “sauso” spēli Nacionālajā hokeja līgā (NHL) aizvadīja Kāpo Kahkonens, palīdzot Minesotas “Wild” svinēt uzvaru, bet ar trīs Adriana Kempes gūtajiem vārtiem bija par maz, lai uzvaru svinētu Losandželosas “Kings”.

Minesotas “Wild” mājās pārspēja Vegasas “Golden Knights” ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Kahkonens, kuram tā bija 19 spēle karjerā, atvairīja visus 26 Vegasas hokejistu metienus. Uzvaras vārti mača 11.minūtē Kevina Fialas kontā.

Astoņu spēļu sēriju ar negūtiem vārtiem pirmdien pārtrauca Leons Draizaitls, savā laukumā palīdzot Edmontonas “Oilers” pieveikt Otavas “Senators” ar 3:2 (1:1, 2:1, 0:0). Viņš guva uzvaras vārtus spēles 35.minūtē. Konors Makdeivids panākumā ieguldīja divas rezultatīvas piespēles, bet vārtos Miko Koskinens atvairīja 26 pretinieku metienus. Pretinieku rindās abu vārtu gūšanā ar piespēlēm piedalījās Tomass Šabo.

Jau ziņots, ka Latvijas uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks” mājās ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) pārspēja Sentluisas “Blues”. Latvijas hokejists vairākumā vārtu tuvumā ar piespēli atrada Raienu Donato, kurš kopā ar vārtu guvēju Loganu Kutūru vārtu priekšā izrādījās veiklāki par pretiniekiem.

Balcers komandas otrajā maiņā laukumā pavadīja 17 minūtes un 17 sekundes, minūti un 19 sekundes spēlējot vairākumā. Viņa kontā divi metieni pa vārtiem, divi spēka paņēmieni un viens bloķēts metiens. Mājinieki divreiz bija spiesti atspēlētiem pēc Niko Mikolas “gola” piektajā minūtē un Breidena Šena raidījuma 54 sekundes pirms otrā pārtraukuma. Pirmos vārtus “haizivīm” pēc spēlētām 27 minūtēm guva Marks Eduārs Vlasičs. Evanders Keins guva uzvaras vārtus papildlaika 41.sekundē.

Rezultatīva piespēle otrajā mačā pēc atgriešanās “Blues” sastāvā pēc pleca savainojuma ārstēšanas padevās Vladimiram Tarasenko, bet divas rezultatīvas piespēles Raiena O’Reilija kontā. “Sharks” rindās ar to pašu izcēlās Donato abu pirmo vārtu guvumos, bet vārtos Devans Dabniks atvairīja 24 viesu metienus.

Tomēr šī uzvara nepalīdzēja pacelties augstāk turnīra tabulā, jo “Sharks” konkurente Anaheimas “Ducks” mājās pagarinājumā apspēlēja Losandželosas “Kings” ar 6:5 (2:1, 3:2, 0:2, 1:0) un cīņā par priekšpēdējo vietu Rietumu divīzijā apsteidza Rūdolfa Balcera pārstāvēto Sanhosē “Sharks”. Ar 21 punktiem 23 mačos “Sharks” Rietumu grupā ieņem pēdējo – astoto vietu, bet “Ducks” ir punkts un trīs spēles vairāk.. “Ducks” visu cīņu bija pussolīti priekšā, taču pretinieki trīsreiz spēja atspēlēties, arī no divu vārtu deficīta. Pagarinājumu “karaļi” panāca divas minūtes un 28 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad izcēlās Adrians Kempe. Pēc pagarinājumā spēlētām trim minūtēm uzvaru “pīlēm” deva precīzs Adama Anrika metiens. Pa trim rezultativitātes punktiem uzvarētāju labā sakrāja Rikards Rakels (2+1) un Makss Komtuā (0+3), bet viesiem trīs vārtus guva Kempe.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.