Kanters: Basketbola un politikas jaukšana kopā ir nepieņemama

Eness Kanters, sportazinas.com
Eness Kanters | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Bostonas “Celtics” turku spēlētājs paudis savu viedokli par savu pašreizejo situāciju ar Turcijas valdību.

Jau ziņots, ka basketbolistam ir problēmas ar Turcijas valdību, jo viņš nav kautrējies kritizēt to publiski. Sekas tam ir dramatiskas, jo no tā cieš visa viņa ģimene. Pēc Kantera stāstītā tiek izsmieti un apvainoti ne tikai viņa radinieki, bet arī draugi, kā arī Turcijā netiek rādītas NBA spēles ar Kantera dalību.

Kanters pauda neizpratni: “Protams, ka man pietrūkst iespēja pārstāvēt savu valsti starptautiskos turnīros. Tas, ko vēlos darīt, ir reprezentēt savu valsti NBA. Redzot tās visas lietas, kuras ir saistītas ar politiku, es nevaru tādēļ pārstāvēt Turciju.”

“Basketbola un politikas jaukšana kopā ir nepieņemama, jo tas ir tikai sporta veids. Šobrīd situācija ir tāda, ka mana ģimene ar mani nevar sazināties. Viņi zina, ka mans tēvs ir nevainīgs, tādēļ visi tiesas procesi tiek atlikti un atlikti.Tieši tāpēc viņš nedrīkst pamest valsti,” piebilda turku spēlētājs.

Centrs stāstīja: “Savu ģimeni pēdējo reizi redzēju 2015. gadā. ASV esmu drošībā, jo šeit viņi neko nevar ar mani izdarīt. Līdz ko pamestu valsti, man draudētu briesmas.”

Basketbolists pēc diviem gadiem būs tiesīgs iegūt ASV pilsonību, ko viņš arī plāno īstenot. “Kļūšu par ASV pilsoni un, patiesību sakot, domāju arī nomainīt savu vārdu uz “amerikāniskāku”. Vēl neesmu izlēmis, bet par to domāju,” medijam TMZ iepriekš sacīja Kanters.

Šajā vasarā turks pievienojās “Celtics” vienībai, jo nespēja vienoties par turpmāko sadarbību ar vienu no spēcīgākajām Rietumu konferences komandām Portlendas “Trail Blazers”.

27 gadus vecais turku basketbolists Kanters, kurš nesaskaņu dēļ ar Turcijas prezidentu Tajipu Erdoanu vairs nedrīkst apmeklēt šo valsti, aizvadītajā sezonā 67 regulārā čempionāta cīņās Portlendas “Trail Blazers” un Ņujorkas “Knicks” sastāvā sakrāja vidēji 13,7 punktus un 9,8 atlēkušās bumbas, bet 16 “play-off” dueļos viņam 11,4 punkti un 9,6 bumbas zem groziem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par