Karmelo Entonijs: Esmu ziedojis teju visu, netaisos spēles uzsākt no rezervistu soliņa

29/04/2018 11:49
Nokopēts
Karmelo Entonijs, Sportazinas.com

Desmitkārtējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Visu zvaigžņu spēļu dalībnieks Karmelo Entonijs šosezon aizvadīja statistiski sliktāko sezonu savā 15 gadus ilgajā profesionāļa karjerā. Neveiksmīga tā izvērtās arī viņa pārstāvētajai Oklahomistijas “Thunder”, kas Rietumu konferences pirmajā kārtā ar 2-4 piekāpās Jūtas “Jazz”.

Neskatoties uz sev neraksturīgi zemo rezultativitāti (pamatturnīrā vidēji 16,2 punkti, “play-off” 11,8), Entonijs joprojām ir pārliecināts, ka viņš šajā līgā ir starta piecinieka spēlētājs: “Netaisos spēles uzsākt no rezervistu soliņa. Tas ir pilnībā izslēgts.” Uz līdzīgu žurnālistu jautājumu Karmelo atbildēja jau pirmssezonas mediju dienās: “Kas? Es un rezervistu soliņš? Klau, “Pī” (Pols Džordžs – aut.), viņi vēlas, lai es spēles sāktu no soliņa,” pērn ar humora devu uz šo jautājumu reaģēja 34 gadus vecais Entonijs.

Karmelo vēl ir spēkā līgums uz nākamo sezonu par kopējo atalgojumu 27,9 miljonu ASV dolāru apmērā (~23 miljoni eiro) ar spēlētāju iespēju pārtraukt šo kontraktu. Līgas kuluāros runā, ka Entonijs, visticamāk, neizmantos šo iespēju un savu pēdējo līguma gadu pavadīs tieši “Thunder” sastāvā.

“Man šobrīd svarīgākais ir saprast, ko es vēl vēlos sasniegt atlikušajā karjeras posmā, kādu es vēlos redzēt savu nākotni šajā līgā un, ko es esmu gatavs upurēt, ja vispār esmu uz ko tādu vēl gatavs. Domāju, ka daudzi saprot – es jau esmu ziedojis teju visu. Gan ģimeni, pārceļoties uz šejieni, savu spēles manieri un visu pārējo, lai tikai mūsu komanda spētu iegūtu maksimāli lielāku labumu.”

“Man tas tiešām ir jāapdomā, vai es vēlos būt tāds pats spēlētājs līdz pat karjeras beigām. Es zinu, ka man basketbola laukumā vēl ir ļoti daudz ko dot.”

Spēlējot vienā komandā ar tik dominējošiem spēlētājiem kā Rasels Vestbruks un Pols Džordžs, Karmelo iespējas izcelties ievērojami samazinājās. Iepriekšējās sezonās uzbrucējs bija savu pārstāvēto komandu galvenais spēks uzbrukumā, taču šosezon Entonijam drīzak tika atvēlēta “catch ‘n shoot” snaipera loma, ar kuru 2013. gada līgas rezultatīvākais spēlētājs īsti netika galā.

Iepriekš Entonija statistiski vājākā sezona bija 2004./2005. gada, kad tobrīd tikai 20 gadus vecais Karmelo Denveras “Nuggets” sastāvā izcēlās ar 20,8 punktiem un 5,7 atlēkušajām bumbām. Šosezon uzbrucējs piedzīvoja ievērojamu kritumu teju visos būtiskākajos statistikas rādītājos – punktos (16,2), rezultatīvajās piespēlēs (1,3), metienu precizitātē (40,4%), caurmērā mačā izpildītajos metienus (15) un soda metienos (2,5).

Entonija statistika NBA pamatturnīros 

Avots: ESPN

TOP notikumi
1
X
2
6.5
4.8
1.44
4.8
4.1
1.65
1.41
4.75
7.5
4.8
3.9
1.68
3.1
3.75
2.15
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām