Karsuma upuris un Skrastiņa ripas tvēriens – kā atceramies spēles pret austriešiem

Karsuma otrais upuris un čempionāts beidzies.
Foto: IIHF

šodien ar spēli pret Austrijas izlasi uzsāks pasaules čempionātu hokejā. Pēc pēdējo gadu veiksmīgajiem čempionātiem Latvijas hokejisti ir uzlikuši augstu latiņu, tāpēc turnīrā gaidām tādu pašu un vēl labāku rezultātu.

Pasaules čempionāta ietvaros uzsāksim sadaļu “Lotārs atceras”, kur pirms katras Latvijas izlases spēles atskatīsimies vēstures lappusēs, kā mums ir veicies ar gaidāmo pretinieku. Vērā ņemsim tikai nozīmīgu turnīru spēles, pārbaudes mačus atstājot melnrakstos.

Ar mums līdzīgā karoga valstsvienību uz lielās skatuves esam tikušies 11 reižu, pirmā tikšanās datēta pirms 83 gadiem, kad Olimpiskajās spēlēs Vācijā ar 1:7 piekāpāmies Austrijas hokejistiem. Nozīmīgos turnīros tikai trīs reizes esam atzinuši austriešu pārākumu, pārējās reizēs Latvija lielākoties ir bijusi krietni pārāka.

Pēdējā tikšanās ar Austrijas hokejistiem mums bija pagājušā gada februārī, kad pārbaudes turnīrā ar 6:1 pārliecinoši izcīnījām uzvaru. Rezultatīvākais panākums un ar lielām cerībām mājās uzsāktais Olimpiskās kvalifikācijas turnīrs bija tieši pret Austrijas izlasi 2016. gadā. Ar 8:1 izcīnījām uzvaru, tad arī pirmo reizi tika iespēlēts virknējums Ķēniņš – Ābols – Dzierkals. Tagad Dzierkala vietā no pagājušā pasaules čempionāta ir iespēlēts Balcers, bet toreiz tika iesētas auglīgas sēklas šim trijniekam.

Tomēr atmiņā paliekošākā spēle pret austriešiem ir 2009. gada panākums Bernē ar 2:0, kur Latvijas izlases izcīnīja līdz šim augstāko septīto vietu. Toreiz ar vārtu guvumiem izcēlās Mārtiņš Cipulis un Andris Džeriņš, savukārt vārtos 21 pretinieku metienu atvairīja Edgars Masaļskis. Spēle palikusi atmiņā arī ar Mārtiņa Karsuma izpildīto spēka paņēmienu, pēc kā viņam turnīrs bija beidzies. Iepriekšējā mačā zvēra spēka pamanījās izbaudīt Zviedrijas izlases aizsargs, kurš pēcāk turnīru nevarēja turpināt, šajā spēlē sekoja otrs upuris un turnīrs Karsumam bija noslēdzies.

Tomēr viszīmīgāk 2009. gada spēle palikusi atmiņā ar dzelzs vīra Kārļa Skrastiņa aukstasinīgo darbību savu vārtu priekšā. Trešā perioda ievadā, mazākumā austriešu uzbrucējs Tomass Vaneks nomānīja Masaļski, atstājot pilnīgi tukšus vārtus pa metienam Austrijas aizsargam. Skrastiņš bez vilcināšanās stājās vārtos un krūtīs tvēra pretinieka mesto ripu. Šis moments raksturo, kāds bija mūsu dzelzs vīrs.

Latvijas hokeja izlase šodien plkst. 17:15 uzsāks cīņu pasaules čempionātā ar Austrijas izlasi, bet jau rītvakar 21:15 spēkosies ar Šveices hokejistiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par