Kazakevičs: Mums šis cikls būs veiksmīgs, ja ņemsim punktus no visiem pretiniekiem

16/03/2023 15:32
Nokopēts
Dainis Kazakevičs

Latvijas nacionālā futbola izlase jaunajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā katrā mačā cīnīsies par uzvaru, virzoties no spēles uz spēli, pēc valstsvienības kandidātu paziņošanas uzsver komandas galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Kā zināms, vispirms Latvijas izlase 22. martā aizvadīs pārbaudes spēli izbraukumā pret Īriju, bet 28. martā viesos ar cīņu pret Velsu uzsāks 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu. Tajā Latvija ielozēta vienā grupā ar Horvātiju, Velsu, Armēniju un Turciju.

“Eiropas čempionāta kvalifikācijā tiksimies ar komandām, kas rangā ir augstāk par mums un kurās ir spēlētāji no vadošajām līgām. Mums būs interesenti pārbaudīt savus spēkus uz šo komandu fona. Esmu pārliecināts, ka katrā spēlē cīnīsimies par uzvaru, bet sportisko rezultātu redzēsim tikai laukumā. Mums šis cikls būs veiksmīgs, ja ņemsim punktus no visiem pretiniekiem. Šis ir tas cikls, kas ir jāvērtē no spēles uz spēli, taču labs sākums mums, protams, ir svarīgs.”

“Komandas kodols ir veidojies pēdējo trīs gadu laikā, un tas paliek nemainīgs. Vienlaikus cenšamies iet līdzi laikam un kļūt spēcīgāki. Eduards Dašķevičs ir viens no Latvijas U21 izlases līderiem, un viņam būs lieliska iespēja atstāt par sevi vislabāko iespaidu. Primāri mēs viņu šobrīd redzam kā kreisās malas pussargu. Vēlos pateikt paldies Igoram Tarasovam par karjeru izlasē. Viņš mums ir bijis fantastisks palīgs. Veiksmi turpmāk novēlu arī Vladimiram Kamešam, kurš arī ir noslēdzis savu karjeru izlasē.”

“Marta nometne ir pašā sezonas sākumā, kad spēlētāj tikko kā ir izgājuši pilnvērtīgu gatavošanos sezonai, tāpēc atsevišķu spēlētāju prakses trūkums virslīgas pirmajās kārtās vēl nav problēma. Ar katru spēlētāju šie jautājumi ir pārrunāti individuāli. Tomēr ilgtermiņā, protams, tas ir būtisks jautājums gan mūsu centra aizsargu, gan uzbrucēju sakarā. Izlase gan ir vieta, kur spēļu prakses trūkums klubā var nospēlēt zināmu plusu, rodoties vēl lielākai vēlmei sevi pierādīt.”

“Man kā izlases trenerim ir svarīgi, ka pirmo nometni sagaidām ar jau divām virslīgas kārtām aiz muguras, jo spēlētāji ir pilnvērtīgi gatavojušies un funkcionāli gatavi. Tomēr jautājums par čempionāta sākuma datumu ir klubu un līgas jautājums, jo ne tikai izlases vajadzības ir faktors, kas šajā jautājumā tiek ņemts vērā.”

“Mums bija būtiski vienoties par pārbaudes spēli pret tāda līmeņa komandu, kas ļautu mums adaptēties pēc Nāciju līgas mačiem. Vēlamies iespēlēt potenciālo sastāvu un idejas spēlei pret Velsu. Saprotam, ka Velsas izlasē notiek paaudžu maiņa, taču vietā nāk lieliski spēlētāji no augsta līmeņa klubiem. Sagaidām, ka pretinieka stilistika gan būs nedaudz mainījusies.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām