KHL regulārajā sezonā vēlas “bullīšu” skaitu palienināt līdz pieciem

14/08/2017 16:05

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) galvenais tiesnesis Aleksejs Aņisimovs pastāstījis par jaunievedumiem līgas noteikumos, kuri tiks ieviesti gaidāmajā sezonā.

“Lielu jaunumu nav. Varu tikai pastāstīt, ka esam piedāvājuši pēcspēles metienu sēriju pagarināt no trīs metieniem uz pieciem. Lai to ieviestu arī dzīvē, šis piedāvājums ir jāapstiprina līgas direktoru padomei, bet šobrīd par šo jauninājumu esam dzirdējuši pārsvarā pozitīvas atsauksmes. Šāds piegājiens vēl vairāk izslēgtu nejaušības principu, ļaujot uzvarēt patiešām spēcīgākajai komandai,” iesāka KHL galvenais arbitrs.

Tāpat tika vaicāts par vienu no nesenākajiem jaunievedumiem, proti, par kameru, kas novietota pie zīlās līnijas.

“Jau no pagājušās sezonas mēs ieviesām jaunu noteikumu, kad treneris var pieprasīt video atkārtojumu, ja viņam radušās šaubas par to, ka pretinieku komandas spēlētājs atradies aizmugures stāvoklī pirms tiek gūti vārti. Tāpēc kameras ieviešana atvieglo darbu gan līnijtiesnešiem, gan komandām. Hokejs ir ļoti ātra spēle. Ne vienmēr ar parasta cilvēka aci ir iespējams nekļūdīgi noteikt vai spēlētājs ir bijis spēlē, vai tomēr atradies aizmugures stāvoklī. Izvietotajām kamerām ir augstākās kvalitātes izšķirtspēja, tāpēc mēs uzskatām, ka tā ir laba palīdzība spēles tiesnešiem,” piebilda Aņisimovs.

KHL pēdējos gados jau vairākkārt mainījušies spēles noteikumi. Pirms neilga laika sezonas gaitā līgas vadība paziņoja, ka regulārajā sezonā papildlaikā komandas sacentīsies formātā 3 pret 3 nevis 4 pret 4, kā tas bijis iepriekš. Šī prakse aizgūta no NHL. Tāpat kā trenera opcija, kad komandas vadītājam ir tiesības pieprasīt videoatkārtojumu par aizmugures stāvokli.

KHL

Pieslēgties

Dienas fokusā

Dāvis Bertāns
07/12/2021 07:25

Bertāns nospēlē vien trīs minūtes, “Wizards” ziņo par latvieša veselības problēmām (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” ar 110:116 zaudēja Indiānas “Pacers”. Mača sākumā klubs no ASV galvaspilsētas izvirzījās vadībā, taču pēc pirmās ceturtdaļas pārsvars bija…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…