Ķibermaņa četrinieks līderpozīcijā pēc PK posma pirmā brauciena, par sekundes simtdaļu apsteidzot Melbārdi

22/01/2017 12:54
Oskars Ķibermanis - Sportazinas.com

Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks Sanktmoricā ierindojas līderpozīcijā pēc Pasaules kausa piektā posma pirmā brauciena, bet dalītu otro vietu ieņem Oskars Melbārdis, kurš savam jaunākajam komandas biedram zaudē vien sekundes simtdaļu.

Ķibermanis Sanktmoricas dabīgo ledus trasi veica minūtē un 4,55 sekundēs, bet Melbārdis un mājinieks Riko Pēters viņam zaudēja vienu sekundes simtdaļu.

Pirmajam trijniekam seko Kriss Springss, kurš Ķibermanim zaudē 0,16 sekundes, bet aiz viņa piecu sekundes simtdaļu robežās ir vēl trīs sportisti.

Tikmēr Uģis Žaļims Ķibermanim zaudēja 0,54 sekundes, kas viņam ļauj ierindoties 19.pozīcijā. Pirmais divdesmitnieks, kas startēs otrajā braucienā, ietilpa 0,56 sekundēs, bet sekundes robežās finišēja 26 no 32 startējušajiem sportistiem.

Otrais brauciens sāksies plkst.13 pēc Latvijas laika. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikā Latvijas ekipāžas nepiedalījās, bet šogad ļoti veiksmīgi divnieku sacensībās startējis Ķibermanis, kurš vispirms izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa trešajā posmā, pirmoreiz kāpjot uz goda pjedestāla, bet pirms nedēļas tika pie trešās vietas Vinterbergas etapā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts. Savukārt četriniekos Ķibermanis iepriekšējos divos posmos iebrauca pirmajā desmitniekā.

Melbārdis Sanktmoricā startē jau otro nedēļu pēc kārtas, jo pagājušajā nedēļā viņš šajā trasē guva trīs uzvaras Eiropas kausa ietvaros.

Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem līderis ar 787 punktiem ir krievs Aleksandrs Kasjanovs. Tikmēr Ķibermanis ar divos posmos izcīnītiem 312 punktiem ieņem 15.vietu, Žaļims ar 184 punktiem ir 22.pozīcijā, bet Melbārdis ar 136 punktiem atrodams 25.vietā.

Savukārt IBSF rangā, kas nosaka starta grupas, Ķibermanis ar 514 punktiem ir 15., Melbārdim 376 punkti un 26.vieta, bet Žaļims ar 344 punktiem ir 30.pozīcijā.

Latvijas ekipāžas sestdien teicami aizvadīja sacensības divniekiem. Ķibermanis un Melbārdis pēc pirmā brauciena dalīja trešo vietu, bet divu braucienu summā ieņēma attiecīgi piekto un sesto vietu, bet Žaļims bija desmitais.

Iepriekšējā sezonā Melbārža četrinieks izcīnīja skaistu uzvaru pasaules čempionātā, gūstot lielāko panākumu Latvijas bobslejam kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt Uģis Žaļims bija trešais Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem.

Pasaules kausa izcīņā bobslejā un skeletonā šosezon paredzēti astoņi posmi, bet pasaules čempionāts februārī norisināsies Kēnigszē trasē Vācijā, uz kurieni tas pārcelts no Sočiem. Pašā sezonas noslēgumā gaidāmas arī pirmās oficiālās sacensības nākamo olimpisko spēļu mājvietā Dienvidkorejā, Phjončhanas trasē.