Ķibermaņa ekipāža pretendē uz medaļām pēc pirmajiem diviem braucieniem

29/02/2020 18:15

Pasaules čempionātā bobslejā klāt četrinieku sacensības. Nule kā Vācijā, Altenbergas trasē aizvadīti pirmie divi braucieni, pēc kuriem augsto 2.vietu ieņem Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Spriņģi un Matīsu Mikni. Oskara Melbārža komanda pēc pirmās dienas ieņem 16.vietu. Trešais un ceturtais brauciens notiks svētdien.

Pirmais brauciens

Sacensību sākumā Altenbergas trasē ledus temperatūra bija +0,2 grādi, savukārt gaisa temperatūra ap +4 grādiem, kādēļ trasē uz ledus veidojās sarma. Visvairāk to izjuta čempionāta favorīti – Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, kuru vadītās ekipāžas gan neveica tīrus braucienus, bet ātrumā ievērojami zaudēja citām ekipāžām. Lai arī abas minētās Vācijas ekipāžas pēc pirmā brauciena uzrādīja identisku rezultātu un ir līderes, pārējie sekotāji ir tikai dažas simtdaļas tālāk – 3.vietā vācietis Niko Valters zaudē piecas simtdaļas, kanādietis Džastins Kripss – sešas simtdaļas un Ķibermanis – 11 simtdaļas. Pirmo 12 ekipāžu rezultātus šķir tikai pussekunde.

Jau dienu pirms sacensībām kļuva zināms, ka Ķibermaņa komandā nepieciešamas izmaiņas – Arvis Vilkaste atkal atjaunojis savainojumu, un viņa vietu kamanās starp Kaufmani un Mikni ieņēma Dāvis Spriņģis, kurš visu sezonu aizvadīja mūsu otrajā četriniekā pie Ralfa Bērziņa. Neskatoties uz izmaiņām, komandai starts padevās labs – 5,05 sekundes, kas bija otrais ātrākais ieskrējiens pirmajā braucienā. Tālāk brauciens pilotam padevās labi, ar nelielām kļūdām, bet kļūdījas visi, arī vācieši, tādēļ rezultāta izteiksmē pēc pirmā brauciena visi līderi ir tuvu.

Oskars Melbārdis pēc ilgāka pārtraukuma aizvadīja savu pirmo četrinieku braucienu televīzijas kameru priekšā. Jau iepriekšējās intervijās olimpiskais čempions neslēpa, ka televīzijas klātbūtne liek mazliet vairāk satraukties pirms starta, jo, kā zināms, Eiropas kausā šāda uzmanība netiek pievērsta. Diemžēl, stress ņēma virsroku un ievērojami patraucēja pirmā brauciena starta iekrējienā – Melbārdim, lecot kamanās, aizķērās kāja aiz kamanu malas un tikai ar grūtībām spēja ieņemt vietu kamanās. Stūmēji Edgars Nemme, Intars Dambis un Edgars Pirogs sasniedza starta laiku 5,22 sekundes, kas pirmajā braucienā bija 12.labākais rezultāts. Finišā 17.rezultāts.

Jāpiebilst, abi pirmā brauciena līderi – Frīdrihs un Lohners – izvēlējušies sacensībās startēt ar “Wallner” kamanām, kamēr Valtera komanda brauc ar “FES”. Abas Latvijas komandas izmanto “Wallner” bobus.

Otrais brauciens

Lai arī pēc pirmā brauciena bija uzreiz divi līderi, nevienam no viņiem neizdevās saglabāt šo godu pēc diviem braucieniem – gan Lohners, gan Frīdrihs veica kļūdām pilnus braucienus un par jauno līderi kļuva Valters, kurš kļūdījās mazāk. Ātrākais laiks braucienā Ķibermaņa komandai, pie tam – arī starta laiks (dalīts ar Frīdrihu) 5,02 sekundes, kaut gan, redzot, kas notika ieskrējiena laikā, ir pat grūti noticēt par labo rezultātu – stūmējam Laurim Kaufmanim kāja noslīdēja no kāpšļa, un, pirms ielekšanas kamanās, Kaufmanis atradās ar vēderu uz ledus, bet izdevās zibenīgi piecelties un atrast savu vietu kamanās. Redzot šo akrobātisko triku startā, citas komandas pat paguva pajokot, ka šis varētu būt ātrākais šāds lēciens vēsturē, jo izdevās uzrādīt gan labāko starta laiku, gan vienu no labākajiem izejas ātrumiem.

Lai arī brauciens aizvadīts sekmīgi, tomēr pēc finiša kļuva zināms, ka Kaufmanim varētu būt savainojums, un šobrīd vēl ir grūti pateikt, vai svētdienas sacensībās viņš varēs piedalīties. Pēc noteikumiem, ja kāds no stūmējiem tiek savainots, viņu drīkst nomainīt uz nākamajiem braucieniem, bet problēma Latvijas izlasē ir ar to, ka Arvi Vilkasti jau ir nomainījis Dāvis Spriņģis un vairāk rezervistu mums nemaz Altenbergā nav. Kā sarunā ar LTV7 atzina treneris Sandis Prūsis, lai arī Daumants Dreiškens šobrīd ir Altenbergā un palīdz sportistiem treniņu procesā, viņš Ķibermaņa ekipāžai ir par smagu, tāpēc viņa iekļaušanu komandā nav iespējams apsvērt.

Ķibermanis otrais, bet Lohners tikai simtdaļu aiz mūsējiem. Savukārt, vēl trīs simtdaļas aiz viņa, vēl divi piloti – Frīdrihs un Kripss, kuri dala 4.vietu pēc pirmās dienas. Pēc veiktā otrā brauciena, Kripss no kamanām izkāpa ar grūtībām – acīmredzot, arī viņš ir guvis traumu un vēl nav zināms, vai rīt kanādiešu pilots varēs kamanas stumt.

Melbārža komanda otro braucienu sāka ar ļoti piesardzīgu starta ieskrējienu, lai neatkārtotos pirmajā braucienā pieļautā kļūda, kas laika izteiksmē izmaksāja gandrīz sekundes desmitdaļu, salīdzinot ar pirmā brauciena starta laiku, bet trases turpinājumā pieredzējušais pilots demonstrēja ļoti labu sniegumu, finišā sasniedzot 9.rezultātu braucienā, kas divu braucienu summā ļāva pakāpties gan tikai par vienu pozīciju augstāk, sasniedzot 16.vietu, bet laika izteiksmē – izdevās pietuvoties konkurentiem, cīņā par vadošo desmitnieku.

Trešais un ceturtais brauciens notiks svētdien plkst. 14:00 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV7.

Trešajā braucienā svētdien kamanas startēs no pirmās līdz pēdējai vietai pēc diviem braucieniem, bet ceturtajā braucienā ledusrenē brauks no 20.pozīcijas līdz pirmajai, kamēr ārpus divdesmitnieka palikušie sportisti noslēgs sacensības.

Četrinieku sacensībās Latvijai ir viens čempionu tituls – to 2016.gadā izcīnīja Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Vilkasti un Jāni Strengu. Pērn sudrabu izcīnīja Ķibermanis, Miknis, Vilkaste un Strega, savukārt bronzas godalgu 2009.gadā saņēma Jānis Miņins, Dreiškens, Melbārdis, Dambis un 2015.gadā Melbārdis, Dreiškens, Vilkaste, Strenga.

Pasaules kausa sezonā Ķibermanis četrās no astoņām sacensībām kāpa uz goda pjedestāla, izcīnot pa divām otrajām un divām trešajām vietām, bet kopvērtējumā viņš bija ceturtais. Melbārdis startēja Eiropas kausa apritē, bet jaunais pilots Ralfs Bērziņš no piecām sacensībām labāko rezultātu uzrādīja Kēnigszē, kur bija septītais.

Kopvērtējumā triumfēja vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš ir favorīts arī šajā nedēļas nogalē notiekošajā čempionātā.

Ķibermanis ar stūmēju Mikni pagājušajā nedēļā izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionāta divnieku sacensībās. Tikmēr olimpiskais čempions Melbārdis ar Dambi bija 12.vietā, bet Bērziņš ar Spriņģi ieņēma 17.pozīciju.

Par pasaules čempionu tika kronēts titulētais vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš startēja kopā ar stūmēju Torstenu Margisu.

Pēc lieliskā starta Siguldā gan Bērziņš, gan Melbārdis divniekos nodrošināja vietu divdesmitniekā Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) reitingā. Līdz ar to tikai Latvija un Vācija kvalificējās čempionātam ar trīs komandām, bet Vācijai vēl ir izcīnīta ceturtā kvota, kura pienākas junioru čempionam Rihardam Elsneram. Savukārt četrinieku sacensībās trīs komandas būs Vācijai un Kanādai, bet Krievijai – četras.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Trejs Jangs
15/06/2021 08:44

Jangs ar 18 piespēļu “double-double” ļauj “Hawks” panākt 2-2; neizšķirts arī “Clippers” un “Jazz” sērijā (VIDEO)

Pateicoties lieliskam Treja Janga sniegumam, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Atlantas “Hawks” aizvadītajā naktī ar rezultātu 103:100 apspēlēja Filadelfijas “76ers” un Austrumu konferences otrās kārtas sērijā panāca 2-2. Spēles izskaņa…