“Kings” treneris pamet Orlando “burbuli”, lai uzsāktu gatavoties sezonai ar “Fenerbahce”

Igors Kokoškovs, sportazinas.com
Igors Kokoškovs | Foto: Chris Gardner/Getty Images/AFP

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Sakramento “Kings” galvenā trenera asistents pametis Orlando esošo Disnejlendu, lai sāktu gatavot Stambulas “Fenerbahce” vienību gaidāmajai sezonai.

Jau zināms, ka pēc septiņu gadu darba vienu no Turcijas spēcīgākajām vienībām atstājis Eirolīgas titulētākais treneris Željko Obradovičs. Nākamajā sezonā viņa amatu Turcijas basketbola grandā “Fenerbahce” turpmāk ieņems 48 gadus vecais Kokoškovs.

“Vēlētos apsveikt Igoru ar pagodinājumu būt par “Fenerbahce” galveno treneri un pateikties viņam par veltīto laiku kopā ar “Kings”,” sacīja Sakramento komandas galvenais treneris Lūks Valtons. “Viņš ir bijis vērtīgs mana treneru kolektīva dalībnieks. Mēs vēlam viņam visu to labāko.”

Kokoškovs dzimis Dienvidslāvijā, taču kopš 20. gadsimta sākuma viņš strādā ASV. Trenerim ir visai neliela pieredze galvenā trenera amatā – 2018./2019. gada sezonā speciālists vadīja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubu Fīniksas “Suns”, ar kuru viņš uzrādīja otro sliktāko uzvaru-zaudējumu bilanci līgā – 19-63.

Trenera karjeras lielāko daļu Ziemeļamerikā Kokoškovs pavadījis kā asistents Losandželosas “Clippers”, Detroitas “Pistons”, Klīvlendas “Cavaliers”, Orlando “Magic”, Jūtas “Jazz”. 2004. gadā Kokoškovs kā asistents kļuva par NBA čempionu. Pēc neveiksmīga mēģinājuma kļūt par galveno treneri NBA līmenī, Kokoškovs atgriezās asistenta amatā Sakramento “Kings” vienībā. Ar bilanci 28-36 komanda ieņēma 11. vietu Rietumos un iekļuva to 22 vienību sarakstā, kuras turpinās cīņu par titulu pēc čempionāta atsākšanas.

Trenerim ir liela pieredze ar izlasēm – no 2004. līdz 2005. gadam viņš bija Obradoviča asistents Serbijas un Melnkalnes valstsvienībā, no 2008. līdz 2015. viņš trenēja Gruzijas izlasi, savukārt 2017. gadā viņa vadītā Slovēnijas izlase ar Luku Dončiču priekšgalā triumfēja Eiropas čempionātā. Kopš 2019. gada Kokoškovs ir Serbijas valstsvienības galvenais treneris.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par