Kļūdas šaušanā liedz Bendikai veikt kāpumu iedzīšanā, Rastorgujevs labāko trijniekā IBU Kausā

04/12/2022 16:05
Nokopēts
Baiba Bendika

PK iedzīšanā sievietēm

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Pasaules kausa pirmā posma desmit kilometru iedzīšanā ieņēma 31.vietu un Sanita Buliņa ierindojās 57.vietā, bet uzvaru svinēja francūziete Žilija Simona.

Iedzīšanu pirmā sāka sestdien sprintā uzvarējusī austriete Liza Terēza Hauzere, kura bija par 17 sekundēm priekšā itālietei Lizai Vitoci. Austriete kļūdījās jau pirmajā ugunslīnijā un priekšā izvirzījās divas itālietes Vitoci un Doroteja Vīrere. Pēc trešās šaušanas vadībā bija četru sportistu liela grupa – Vitoci, Vīrere, Simona un kanādiete Emma Lundere.

Pēdējo šaušanu bez soda apļiem pameta tikai Simona un Vīere, kamēr pārējās divas līderu grupas biatlonistes pieļāva pa vienai kļūdai un viņām pievienojās zviedriete Elvīra Ēberja. Simonai bija nepilnu trīs sekunžu pārsvars pār Vīreri, bet līdz finišam viņa to palielināja līdz 11,9 sekundēm, pati finišēdama 31 minūtē un 13,0 sekundēs. Trešo vietu izcīnīja šaušanā vienu kļūdu pieļāvusī Ēberja, kur uzvarētājai zaudēja 21,7 sekundes.

Bendika šautuvē kļūdījās piecas reizes, sacensību gaitā bija ceturtajā desmitā un finišēja 31., Simonai zaudējot trīs minūtes un 10,4 sekundes. Trasē cēsniecei bija 16. ātrākais solis, taču kļūdas šaušanā liedza iedzīšanā pakāpties augstāk par sprintā ieņemto 28.pozīciju. Buliņa neaizvēra septiņus mērķus, uzvarētājai zaudēja vairāk nekā sešas minūtes, taču no 59.vietas sprintā pakāpās uz 57.pozīciju iedzīšanā. Slēpošanā viņai bija sestā desmita rezultāts.

IBU kausa sprints vīriešiem

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijā izcīnīja trešo vietu desmit kilometru sprinta sacensībās Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) Kausā, kas ir pēc spēka otrā līmeņa mači aiz Pasaules kausa.

Rastorgujevs, kurš izcietis diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumu, šonedēļ bija gatavs atgriezties Pasaules kausa apritē. IBU kļūdas dēļ viņš varēja pieteikties sacensībām, tomēr pirmā posma priekšvakarā pasaules biatlona jumtorganizācija konstatēja, ka latvietim nav izpildīts kvalifikācijas kritērijs dalībai Pasaules kausā. Tādējādi alūksnietis devās uz Zviedriju, kur IBU kausā sestdien bija 20.vietā 20 kilometru individuālajā, saņemot nepieciešamos 77,59 IBU kvalifikācijas punktus.

Svētdien sprintā Rastorgujevs guļus šāva nekļūdīgi un pēc pirmās ugunslīnijas bija līderis, bet šaušanā stāvus viņš pieļāva vienu kļūdu, kas liedza izcīnīt uzvaru. Uzvaru, spītējot vienam soda aplim, izcīnīja norvēģis Endre Stremsheims, kurš finišēja 24 minūtēs un 44,5 sekundēs. Vācietis Filips Horns šāva precīzi un ar 13,1 sekundes deficītu bija otrais.

Savukārt Rastorgujevs zaudēja 22,2 sekundes, bet ceturto vietu ieguvušo norvēģi Aleksanderu Fjellu Annešenu latvietis apsteidza par 1,3 sekundēm. Trasē Rastorgujevam bija trešais ātrākais solis. Gints Lūsis mēroja kopumā piecus soda apļus, četrus no tiem pēc šaušanas stāvus, uzvarētājam zaudēja piecas ar pusi minūtes un bija 97.vietā 109 finišējušo biatlonistu konkurencē. Otrais Pasaules kausa posms norisināsies jau nākamajā nedēļā Austrijas trasē Hohfilcenē.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām