Ko par koledžas hokejistiem Latvijas izlasē saka viņu komandu galvenie treneri

Tralmaks debijas sezonā koledžas hokejā bija viens no komandas līderiem ar 25 gūtiem punktiem.
Foto: University of Maine Athletics

Latvijas hokeja izlase uzsākusi gatavošanos pasaules čempionātam, kas šogad norisināsies Dānijā. Treniņnometnes pirmā nedēļa izvērtusies diezgan eksperimentāla, jo iespēja sevi pierādīt dota jaunajiem spēlētājiem. Starp hokejistiem ir arī trīs NCAA jeb Ziemeļamerikas hokeja koledžu līgas pārstāvji – Eduards Tralmaks (Meinas Universitāte), Filips Buncis un (abi Arizonas Štata universitāte).

Buncis ir vienīgais no šī trio, kas jau ir apostījis gaisu Latvijas pieaugušo hokeja izlases nometnē, tas notika pagājušā pavasarī. Savukārt Tralmakam un Jansonam šī ir pirmā pieredze pie kanādiešu speciālista Boba Hārtlija vadītās izlases.

NCAA kopā spēlē septiņi latvieši, visi noteikti neieradīsies uz treniņnometni, bet daži tiek gaidīti. Par vietu izlases sastāvā plānots cīnīties koledžas otrgadniekiem Jānim Jakam un Kārlim Čukstem, kuriem mācību process iegājis nopietnākā fāzē kā iepriekš trim nosauktajiem pirmgadniekiem, bet nometnei viņi pievienosies. Tikmēr Haralda Egles un pagājušajā gadā uz īsu laiku treniņnometnē pabijušā vārtsarga Mareka Mitena dalība nometnē ir apšaubāma.

Vārds, uzvārdsPozīcijaStatistikaSkola
Eduards TralmaksUzbrucējs37 sp. (11+14) 25 p.Meinas Universitāte
Jānis JaksAizsargs37 sp. (8+15) 23 p.Amerikāņu Internacionālā koledža
Haralds EgleUzbrucējs29 sp. (5+11) 16 p.Klārksonas Universitāte
Kārlis ČuksteAizsargs38 sp. (3+10) 13 p.Kvinipiakas Universitāte
Gvido JansonsAizsargs34 sp. (2+0) 2 p.Arizonas Štata universitāte
Filips BuncisUzbrucējs22 sp. (1+0) 1 p.Arizonas Štata universitāte
Vārtsargs19 sp. (3.46 v. vid. sp.) 89% atv. met.Leik Superior štata universitāte

Kamēr pārējie studenti vēl apgūst zināšanas mācību solā, tikmēr trīs bastotāji cenšas izcīnīt vietu Latvijas izlases sastāvā. Sportazinas.com taujāja Tralmaka, Bunča un Jansona pārstāvēto universitāšu komandu galvenos trenerus par latviešu sniegumu un izaugsmi šajā sezonā.

“Abi latviešu spēlētāji uz mani atstāja patīkamu iespaidu,” iesāka Arizonas Štata universitātes galvenais treneris Gregs Pauvers. “Viņi abi atdodas visam pilnīgi, ko dara. Gan Filam, gan Gvido ir nepārspējams raksturs uz ledus un ārpus tā. Abi ir ļoti lieli, spēcīgi slidotāji ar tonnām iespēju augt uzbrukumā un aizsardzībā. Viņi attīstījās ļoti labi un tagad ir daudz labāki spēlētāji nekā tad, kad ieradās. Abi ir kļuvuši vēl lielāki, spēcīgāki un vairāk pielāgojušies ātrajam koledžas hokeja tempam.”

Abu latviešu skolā viesojās eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Kreisā puse: Jansons, labā: Buncis.
Foto: no personīgā arhīva

Gregs Pauvers ir 41 gadu vecs hokeja speciālists, kurš strādā ar Arizonas komandu kopš 2008. gada. Iesākumā kā trenera asistents, bet pēc divām sezonām kļuva par komandas galveno treneri. Kopš 2015./16. gada sezonas Arizonas komanda spēlē NCAA turnīrā.

“Filam ir jāturpina izmantot savi dabas dotumi, lai radītu papildus momentus uzbrukuma zonā. Viņš ir liels, spēcīgs un ātrs ar patiešām spēcīgu metienu. Kad viņš spēs noturēt nemainīgu pārliecību, tad viņa spēle patiešām pacelsies jaunā līmenī. Mūsu pēdējā sērijā pret Mičiganu viņš sāka spēlēt šāda veida hokeju. Mēs uzskatām, ka viņa nākotne būs gaiša. Gvido spēle aizsardzībā bija apbrīnojami laba visā sezonas garumā. Viņš ir daudz prasmīgāks uzbrukumā nekā parādīja šajā sezonā, ar ripu aizsargs darbojas efektīvi un metiens ir kļuvis asāks, arī Gvido spēle pāries nākamajā līmenī,” bilda treneris.

Kamēr Gvido Jansonam komandā bija viena no vadošā aizsarga lomām, tikmēr Filips Buncis nebija top maiņu spēlētājs. Tomēr debijas sezonā daudz kas nav atkarīgs no punktu vākšanas, bet adaptēšanās konkrētajam hokejam.

“Galvenais iemesls, kāpēc mēs palaidām abus spēlētājus, ir nepārspējamā pieredze viņiem pārstāvēt savu valsti pasaules čempionātā,” abu hokejistu palaišanu brīvsolī uz Latviju komentē galvenais treneris. “Mums bija jāpārliecinās, ka viņu mācības nepaliek novārtā, un kad atradām risinājumu, tad es apstiprināju abu došanos un izbaudīt šo pieredzi. Protams, tas ir papildus bonuss viņiem abiem, doties un mācīties pie viena no labākajiem hokeja speciālistiem Boba Hārtlija. Esmu pārliecināts, ka viņi atgriezīsies pie mums labāki spēlētāji kā pirms došanās uz Latviju.”

Eduards Tralmaks Latvijas izlases treniņnometnē.
Foto: LHF

Meinas Universitātes pārstāvim Eduardam Tralmakam treneris ir ar krietni lielāku pieredzi. Reds Džendrens ir strādājis NHL, AHL, bijis asistents ASV U20 izlasē, trenera arodā strādā jau 39 gadus.

“Tralmakam bija ļoti laba debijas sezona Meinas Universitātē. Viņš papildināja mūsu komandas uzbrukumu ar vairākiem vārtu guvumiem un piespēlēm,” sacīja Reds. “Viņš ir ļoti meistarīgs spēlētājs ar labu spēles izjūtu, ir atbrīvots ar ripu un prasmīgi darbojas vārtu priekšā. Eduards ir sīvs konkurents, kurš uzņemas atbildību kā labs komandas biedrs un kā līderis. Tāpat viņš ir izcils students, viens no mūsu komandas spējīgākajiem. Viņš ieradās fiziski spēcīgs, bet sezonā veica pozitīvus soļus, kas noveda pie lielāka spēka pieauguma. Viņš attīstīja spēju spēlēt augsta tempa hokeju, savu sniegumu Tralmaks ir izstrādājis pilnīgāku, ko mēs saucam par 200 pēdu spēli, kas iekļauj detaļas uzbrukumā un aizsardzībā visās trīs zonās.”

Reds vairākus gadus ir strādājis par video treneri Ņūdžersijas “Devils” vienībā, kuru laikā komanda izcīnīja trīs Stenlija kausus. Tāpat viņam bija uzticēta asistenta loma “Devils” fārmklubā AHL, kurā pusotru sezonu strādāja arī par galveno treneri. Viņš atminās arī laiku, kad vadījis komandu pretī Hārtlija blicei.

“Tas ir lieliski, ka Latvijas izlasi trenē Bobs Hārtlijs. Es pirmo reizi ar Hārtliju tikos 90. gados, kad viņš trenēja AHL komandu Havksberijas “Hawks”. Esmu vadījis komandu pret viņa trenēto vienību, skatījies treniņus un spēles, kad Hārtlijs strādāja NHL. Viņam acīmredzami ir bijusi ilga un veiksmīga karjera un es uzskatu, ka Eduards ir priviliģēts tikt pakļautam Boba pieredzes skolai,” minēja treneris.

Viņš ir pārliecināts, ka hokeja skola pie Boba Hārtlija latviešu uzbrucējam Tralmakam nāks tikai par labu. Pieredze, kuru var gūt starptautiskajos turnīros, ir neatsverama.

“Mēs ticam, ka visi Meinas Universitātes spēlētāji, kuri nopelna iespēju izmēģināt spēkus nacionālās izlases sastāvā, nevar tikt noraidīti. Pats esmu spēlējis pasaules čempionātā un palīdzējis vadīt ASV U20 izlases, tāpēc esmu cieši pārliecināts par starptautisko hokeju. Es atklāju, ka manas valsts pārstāvēšana uz starptautiskās skatuves bija lieliska pieredze man personīgi daudzos līmeņos. Turklāt, man nav šaubu par to, ka Eduardu būtu jāizvēlas Latvijas izlases sastāvā, lai pārstāvētu savu valsti pasaules čempionātā. Eduards būs pagodināts to izdarīt, viņš atradīs veidus, kā palīdzēt savai komandai un komandas biedriem. Beigu beigās, viņš atgriezīsies Meinas Universitātē kā vēl labāks spēlētājs,” pārliecināts ir Reds.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par