Kolumbusas žurnālists: Merzļikins zaudējis pārliecību, bet viņu nedrīkst tajā vainot

14/07/2023 18:51
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Kolumbusas žurnālists Metjū Dafijs paudis viedokli, ka Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsarga Elvja Merzļikina nepārliecinošs sniegums aizvadītajā sezonā ir vairāku apstākļu sakritība, kuros pats latvietis nav vainojams.

Dafijs norāda, ka kopš debijas sezonas 2019./2020. gadā, aizvadītajā sezonā Merzļikina atvairīto metienu procents samazinājis no 92,3 līdz 87,6%, savukārt vidēji ielaisto vārtu rādītājs no 2,35 palielinājies līdz 4,23. Apskatnieks min trīs galvenos iemeslus – Matīsa Kivlenieka nāvi, sliktu aizsardzību un savainojumu.

“Kļuvis acīmredzami, ka Elvja pārliecība kļuvusi krietni mazāka. Pat ņemot vērā visus iepriekš minētos faktorus, viņu nedrīkst vainot, jo pat izciliem vārtsargiem būtu problēmas šajā situācijā. Bet visi sportisti piedzīvo izaicinājumus, un izdodas tiek, kurš tos pārvar. Elvim jāspēj pārvarēt šos apstākļus,” norāda žurnālists.

“Komandas aizsardzība kļuvusi krietni labāka, ja salīdzina ar pagājušo sezonu. Tam vajadzētu nostādīt Merzļikinu labākā situācijā, lai viņš varētu gūt panākumus. Bet aizsardzība ir tikai daļa no vienādojuma. Visam labām komandām ir vārtsargs, kurš var glābt un veikt sarežģītus atvairījumus, kā arī glābt aizsargus tad, kad tas ir nepieciešams. “Blue Jackets” ir nepieciešams, lai Elvis kļūtu par tādu vārtsargu.

Kad Elvis un komanda svinēs uzvaras, viņa pārliecība kļūs lielāka. Merzļikins jau pierādījis, ka viņam ir talants un ka viņš var būt labs vārtsargs. Tagad pienācis laiks atkal atklāt šo talantu, seivu pēc seiva,” pārliecināts apskatnieks.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām