Korpisalo ielaiž muļķīgus vārtus, taču aizvada vēl vienu lielisku maču un nodrošina Kolumbusai pirmo uzvaru sērijā pret ”Lightning” (VIDEO)

14/08/2020 00:44
Jonass Korpisalo

Pirmo uzvaru Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā šonakt izcīnīja latviešu vārtsargu Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets”, kas, komandas vārtus turpinot sargāt vairākas lieliskas spēles pēdējā laikā aizvadījušajam somam Jonasam Korpisalo, sērijas otrajā mačā ar 3:1 apspēlēja Tampabejas ”Lightning” un sērijā panāca 1-1.

”Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella trešajā spēlē pēc kārtas vārtu drošību uzticēja Korpisalo un kā rezerves vārtsargu mačam atkal pieteica Matīsu Kivlenieku, jo ”play-in” sērijas ceturtajā spēlē pret Toronto ”Maple Leafs” cīņā par iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā savainojumu guva Elvis Merzļikins. Pagaidām vēl nav zināms, kad Merzļikins varēs atgriezties laukumā. ”Blue Jackets” apskatnieks Džefs Svoboda pirms šīs nakts mača rakstīja, ka latviešu vārtsargs vēl nav pietiekami labā formā, lai spēlētu.

Krievu uzbrucējs Ņikita Kučerovs, atrodoties aiz aizvārtes, sestajā minūtē no ļoti asa leņķa izdarīja metienu pa Korpisalo sargātajiem vārtiem un izvirzīja ”Lightning” vadībā (1:0), taču pirmās trešdaļas turpinājumā Kolumbusa guva divus vārtus un pārņēma vadību. Mača 13. minūtē ”Blue Jackets” aizsargs Raiens Marejs lieliski pieslēdzās uzbrukumam un panāca izlīdzinājumu – 1:1. Savukārt nepilnu pusotru minūti līdz pirmā perioda beigām, izpildot metienu no labā iemetienu apļa bez ripas apstādināšanas, dāņu uzbrucējs Olivers Bjorkstrands realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja Kolumbusu vadībā (2:1).

Pirmajā trešdaļā Tampabeja dominēja un izdarīja divreiz vairāk metienus nekā pretinieki (”Lightning” pirmo 20 minūšu laikā 12 reizes apdraudēja Korpisalo sargāto cietoksni, kamēr Kolumbusa atbildēja tikai ar sešiem izpildītiem metieniem pa krievu vārtsarga Andreja Vasiļevska vārtiem), tomēr nespēja pārvērst pārsvaru izdarīto metienu skaita ziņā uz rezultāta tablo. Otrajā periodā ”Lightning” turpināja aktīvāk apdraudēt pretinieku vārtus, taču ”Blue Jackets” nedaudz izlīdzināja mača gaitu (izdarīto metienu attiecība 14:10 par labu Tampabejai) un pirms pēdējām pamatlaika 20 minūtēm saglabāja minimālu vadību.

Lai gan ”Lightning” dominēja arī pēdējā trešdaļā, izdarot 11 metienus pa pretinieku vārtiem un pa saviem vārtiem sāncenšiem ļaujot izpildīt tikai piecus metienus, Kolumbusa nosargāja savu cietoksni neskartu un trešā perioda vidū dubultoja savu pārsvaru. Astoņas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām ”Blue Jackets” pārsvaru nostiprināja zviedru uzbrucējs Aleksandrs Venbergs, kurš pēc ieslidošanas pretinieku zonā tika garām savam pretspēlētājam un pēc tam izrēķinājās arī ar Vasiļevski – 3:1. Nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika noslēgumam ”Lightning” nomainīja Vasiļevski pret sesto laukuma spēlētāju, taču mača rezultāts vairs nemainījās.

Tādējādi Kolumbusa izcīnīja pirmo uzvaru šī gada Stenlija kausa izcīņā un sērijā pret Tampabeju panāca izlīdzinājumu (1-1). Korpisalo šonakt uzvarētāju vārtos atvairīja 36 no 37 ”Lightning” hokejistu izdarītajiem metieniem. Atgādināsim, ka sērijas pirmajā mačā, somu vārtsargs, atvairot 85 no 88 pretinieku metieniem, ierakstīja savu vārdu NHL vēsturē un kļuva par visvairāk vienā spēlē metienus atvairījušo vārtsargu. Neskatoties uz Korpisalo fantastisko sniegumu, ”Blue Jackets” sērijas pirmajā mačā pret Tampabeju gan piedzīvoja dramatisku zaudējumu piektajā papildlaikā ar 2:3.

Sērijas trešo spēli Kolumbusa pret ”Lightning” aizvadīs pēc trim dienām (16. augustā) pulksten 2:30 pēc Latvijas laika.