Kotdivuāras un Ekvatoriālā Gvinejas futbolisti iekļūst Āfrikas Nāciju kausa izcīņas astotdaļfinālā

20/01/2022 21:55
Kotdivuāras futbola izlase

Kotdivuāra un Ekvatoriālā Gvineja ceturtdien Kamerūnā izcīnīja uzvaru Āfrikas Nāciju kausa izcīņas E grupas mačos, nodrošinot sev vietu turnīra labāko 16 komandu vidū. E grupas mačā Kotdivuāra Dualā ar 3:1 (2:0) pārspēja čempiones pilnvaras nolikušo Alžīriju.

Vārtus Kotdivuāras labā 22.minūtē guva Franks Kesijs, 39.minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Ibraims Sangarē. bet 54.minūtē izcēlās Nikolā Pepē. 60.minūtē alžīriešiem bija iespēja vienus vārtus atgūt, taču Rijads Marē no 11 metru atzīmes to nespēja izdarīt. 73.minūtē Alžīrija vienus vārtus atguva pēc rezultatīva Sofiana Bendebkas sitiena – 1:3.

Cīņā par otro vietu grupā Limbē Ekvatoriālā Gvineja ar 1:0 (1:0) pārspēja Sjerraleoni. 38.minūtē vārtus guva Pavlo Ganē. Arī Sjerraleonei 85.minūtē bija iespēja gūt vārtus un izlīdzināt rezultātu, taču Kei Kamarā no 11 metru atzīmes to nespēja izdarīt. Savukārt piecas minūtes vēlāk otru dzelteno kartīti mačā nopelnīja Kvame Kvē, atstādams Sjerraleones vienību mazākumā.

Pēc trim spēļu kārtām Kotdivuāra finišēja ar septiņiem, Ekvatoriālā Gvineja ar sešiem, Sjerraleone ar diviem punktiem, bet tagad jau eksčempione Alžīrija finišēja ar vienu punktu. Šādi iznākumi nozīmēja arī to, ka zināmas visas četras trešo vietu ieguvējas grupās, kuras turpinās cīņu astotdaļfinālā. Bez Kaboverdes un Malāvijas “play-off” turnīrā piedalīsies arī Tunisija un Komoru salas.

Mali ceturtdien Kamerūnā izcīnīja uzvaru Āfrikas Nāciju kausa izcīņas F grupas mačā, nodrošinot sev pirmo vietu grupā. F grupas mačā Mali Dualā ar 2:0 (1:0) pārspēja Mauritāniju. Vārtus Mali labā otrajā minūtē guva Masadio Aidara, bet 49.minūtē ar 11 metru soda sitienu – Ibraima Konē.

Cīņā par otro vietu grupā Limbē Gambija ar 1:0 (0:0) pārspēja Covid-19 slimības skarto Tunisiju. Spēles kompensācijas laika trešajā minūtē vārtus guva Eiblijs Dželovs. Tunisieši pirmā puslaika kompensācijas laikā nerealizēja 11 metru soda sitienu, vārtus nespējot ieņemt Seifedinam Žaziri. Pēc trim spēļu kārtām Mali un Gambija finišēja ar septiņiem, Tunisija – ar trim punktiem, bet Mauritānija punktus neguva.

Finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas. Āfrikas Futbola konfederācija (CAF) ir lēmusi, ka Covid-19 izplatības dēļ tiks ierobežots līdzjutēju skaits stadionos. Mājinieces Kamerūnas mačus var apmeklēt līdz 80 procentiem skatītāju no stadiona ietilpības, kamēr pārējos mačus – ne vairāk kā 60 procenti no stadiona ietilpības.

Āfrikas Nāciju kausa izcīņa (Āfrikas čempionāts) notiek Kamerūnā no 9.janvāra līdz 6.februārim. Meistarsacīkstēm bija jānotiek pagājušā gada vasarā, bet tās tika pārceltas uz šo ziemu un saglabājušas savu nosaukumu “2021 Africa Cup of Nations”. 2019.gada Ēģiptē notikušajā finālturnīrā uzvarēja Alžīrija, kas titula mačā ar 1:0 pārspēja Senegālu.