Piektdien Pasaules hokeja čempionāta pirmajā dienā Krievijas valstsvienība ar 7:0 sagrāva Franciju.
Krievijas izlasē ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās Kirils Kaprizovs, bet pa reizei precīzi bija Jevgēņijs Dadonovs, Pāvels Bučņevičs, Artjoms Aņisimovs, Maksims Šalunovs un Aleksandrs Barabanovs.
Francūži šajā mačā vien desmit reizes meta pa Vasīlija Košečkina sargātajiem vārtiem.
LETA jau vēstīja, ka Krievijas hokeja izlases galvenais treneris pasaules čempionātā būs Iļja Vorobjovs, bet Oļegs Znaroks, kurš komandu vadīja no 2014.gada, kļuvis par konsultantu. Tāpat Krievijas izlasē vairs nav Znaroka asistenta Harija Vītoliņa.
Vēl šajā apakšgrupā plkst.21.15 maču uzsāks Zviedrija un Baltkrievija. A apakšgrupā spēkosies arī Šveice, Čehija, Slovākija un Austrija.
Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.
To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.
Pasaules čempionātu vēsturē zelta medaļām bagātākā ir Krievijas izlase (iepriekš – PSRS), kas medaļas kaklā kārusi 46 reizes – 27 zelta, desmit sudraba un deviņas bronzas. Hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvji iekrājuši 49 medaļas (26 zelta, 14 sudraba un deviņas bronzas), bet trešajā vietā ar 46 godalgām atrodas Čehija (agrāk – Čehoslovākija), kas izcīnījusi 12 zelta, 13 bronzas un 21 bronzas medaļu.
Pērn pasaules čempionāta finālā Zviedrijas izlase pēcspēles metienos ar 2:1 uzvarēja Kanādas izlasi, savukārt bronzu ieguva Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija, kura 2014.gadā kļuva par čempioni, 2015.gadā palika otrā, bet 2016.gadā arī bija trešā, līdz ar to godalgas ir izcīnījusi četros čempionātos pēc kārtas.
Kopš 1993.gada, kad PSRS un Čehoslovākijas vairs nebija uz pasaules kartes, līdz pat 2013.gadam pie medaļām pasaules čempionātos tikušas tikai septiņas valstis – Kanāda, ASV, Krievija, Zviedrija, Somija, Čehija un Slovākija -, taču tad šo kārtību izjauca Šveice, kas bija otrā.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu