Kuldas vārti no divu bijušo “Dinamo” hokejistu piespēlēm neglābj “Pinguine” no neveiksmes

03/10/2021 22:18
Krēfeldes Pinguine

Vācija

Latvijas aizsargs Arturs Kulda svētdien Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) spēlē guva vārtus, Krēfeldes “Pinguine” izcīnot punktu par zaudējumu papildlaikā. “Pinguine” mājās ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) atzina Minhenes “Red Bull” pārākumu.

Kulda vārtus guva 30.minūtē, atklājot rezultātu. Piespēlētāju lomā bija divi bijušie Rīgas “Dinamo” spēlētāji – kanādiešu uzbrucējs Lūkass Lesio un somu uzbrucējs Niklass Luseniuss. Kulda laukumā pavadīja 18 minūtes un 51 sekundi, trīsreiz metot pa vārtiem, astotajā minūtē nopelnot divas soda minūtes un spēli pabeidzot ar +/- rādītāju +1.

Turnīra tabulā Krēfeldes klubs ar astoņiem punktiem astoņās spēlēs ieņem 13.vietu 15 komandu konkurencē, kamēr pretinieki ar 21 punktu deviņos mačos ir pirmajā vietā.

Iepriekšējā sezonā Krēfeldes vienības rindās spēlēja trīs Latvijas hokejisti – uzbrucēji Filips Buncis un Mārtiņš Karsums, kā arī aizsargs Kristofers Bindulis. Kluba izpilddirektors ir rīdzinieks Sergejs Saveļjevs. “Pinguine” ilggadējais kapteinis savulaik bija Latvijas uzbrucējs Herberts Vasiļjevs.

Iepriekšējā sezonā Krēfeldes komanda ar 18 punktiem bija pēdējā gan Ziemeļu grupā, gan 14 komandu konkurencē visā līgā.

Čehija

Tikmēŗ uzbrucēji Māris Bičevskis un Mārtiņš Dzierkals svētdien atzīmējās ar vārtu guvumu Čehijas ekstralīgas spēlēs, viņu pārstāvētajām “Mlada Boleslav” un Pilzenes “Škoda” komandām svinot uzvaras savā laukumā.

“Mlada Boleslav” mājās ar 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) pieveica Karlovi Varu “Energie”. Bičevskis 19.minūtē atklāja spēles rezultātu. Viņš 15 minūtēs un 23 sekundēs laukumā četras reizes meta pa vārtiem, kā arī uzvarēja deviņos no 15 iemetieniem.

Vārtus guva arī uzbrucējs Dzierkals viņa pārstāvētās “Škoda” komandas uzvarā savā laukumā pār Liberecas “Bīlī Tygri” – 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Dzierkals 14.minūtē izcēlās vairākumā, panākot 1:1. Viņš 17 minūtēs un piecās sekundēs laukumā vārtus guva ar vienīgo metienu pa vārtiem, kā arī nopelnīja divas soda minūtes un +/- radītāju +1.

Ar rezultatīvu piespēli izcēlās uzbrucējs Roberts Bukarts, viņa un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētajai Ostravas “Vitkovice” svinot uzvaru viesos pār Brno “Kometa” ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Bukarts rezultatīvi piespēlēja mača pirmo vārtu guvumā 29.minūtē vairākumā, kad ar precīzu metienu izcēlās Jans Hruška.37.minūtē Bukartam arī pašam bija lieliska iespēja panākt 2:0, taču viņam neizdevās realizēt soda metienu.

Viņš 18 minūtēs un 17 sekundēs laukumā arī divreiz meta pa mājinieku vārtiem. Galviņš 18 minūtēs un astoņās sekundēs vienreiz meta pa vārtiem.

Divu latviešu aizsargu pārstāvēto klubu divcīņā labāk veicās Uvja Balinska pārstāvētajai Litvīnovas “Verva”, kas viesos ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pieveica Kristofera Binduļa pārstāvēto Česke Budejovices “Motor”, pašam sarūpējot rezultativitātes punktu par piespēli.

Balinskis 59.minūtē rezultatīvi piespēlēja Rihardam Jarušekam mača pēdējo vārtu guvumā. Balinskis 22 minūtēs un četrās sekundēs laukumā sakrāja +/- rādītāju +1. Bindulis mājinieku rindās 17 minūtēs ar ierakstiem statistikas ailītēs neizcēlās.

“Mlada Boleslav” ar 21 punktu 11 spēlēs atrodas otrajā vietā līgā, 16 punkti desmit mačos un septītā vieta ir Česke Budejovices “Motor”, nākamo vietu ar tādu pašu bilanci ieņem “Škoda”, desmit punkti desmit spēlēs un 12.vieta ir Litvīnovas “Verva”, bet ar deviņiem punktiem sešās cīņās kā nākamā tabulā 15 komandu konkurencē ir Ostravas “Vitkovice”.