Kurucs pret Slovākiju nespēlēs, viņa vietā izsaukts Žagars

28/11/2021 22:17
Rodions Kurucs

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības vadītāji pēc svētdien notikušā treniņa nosauca 12 basketbolistus, kuri pirmdien, 29. novembrī, plkst.19 “Arēnā Rīga” dosies laukumā 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas A grupas turnīra otrajā spēlē ar Slovākijas komandu (tiešraide TV6), ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Salīdzinot ar izbraukuma spēli Belgradā, Latvijas divpadsmitniekā būs viena izmaiņa – saspēles vadītājs Artūrs Žagars spēles pieteikumā nomainījis uzbrucēju Rodionu Kurucu (mikrotrauma).

“Pēc atgriešanās no Serbijas aizvadījām vairākus labus treniņus, un esam gatavi nākamajam pārbaudījumam. Medicīnisku iemeslu dēļ mūsu sastāvā ir nelielas izmaiņas, tomēr būsim gatava kompensēt trūkstošo. Gatavi progresēt un uzlabot sniegumu, lai i sagādātu mūsu līdzjutējiem iespēju izbaudīt panākumu,” sacīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki. “Zinām pretinieku komandu, ar kuru bija iespēja spēlēt vasarā. Slovākijai ir meistarīgi aizsargi, kuri var uzdot vajadzīgo ritmu spēlei un meistarīgi garie spēlētāji, kuri prot izmantot savus augumus un prasmes. Mūsu mērķis ir uzspiest savu spēles stilu un izcīnīt pirmo uzvaru.”

Slovākijas izlasei 2023. gada Pasaules kausa izcīņa, tāpat, kā latviešiem, sākās ar priekškvalifikāciju, kurā pa reizei tika uzvarēts un zaudēts mačos ar Šveici (64:56 un 60:65) un Ziemeļmaķedoniju (47:69 un 88:72). Visas trīs komandas finišēja ar 2 uzvarām, un grozu starpība labākās pozīcijās izvirzīja maķedoniešus un slovākus.

Gan priekškvalifikācijas turnīrā, gan ceturtdien spēlē ar Beļģiju rezultatīvākie bija spēka uzbrucējs Vladimirs Brodzjanskis (18+8 atl., arī 7 kļūdas – maizi pelna Spānijas komandā “Joventut”) un saspēles vadītājs Simons Krajcovičs (18+6 atl.). Mačā ar Beļģiju mājinieki otrās ceturtdaļas vidū nokļuva zaudētājos (16:29), līdz puslaika beigām atjaunoja intrigu (35:36), bet jau otrā puslaika sākumā vēlreiz palaida pretiniekus tālu priekšā (35:44), un turpinājumā vairs neatguvās. Visā spēlē daudz kļūdu (19-10) un neprecīzi metieni (2p. 12/32 – 22/37, 3p. 6/21 – 8/27).

A grupas otrās kārtas pirmajā spēlē svētdien Beļģijas izlase pārspēja Serbiju – 73:69 (13:21, 29:41, 54:63). Berļģi jau otro maču pēc kārtas ļoti veiksmīgi aizvadīja otro puslaiku. Uzvarētājiem pārsvars tālmetienos (9/25 – 6/25) un mazāk kļūdu (11-15).

Beļģijas komandai Sems Van Rosoms guva 20 punktus, Ismaels Bako 14, Žans Marks Mvema 11. Serbijas izlasei Aleksa Avramovičs guva 19 punktus, Filips Petrusevs 16, Milošs Teodosičs 14 (8 piespēles). Salīdzinot ar spēli pret Latviju komandu bija papildinājis centra spēlētājs Filips Petrusevs (“Anadolu Efes”).

Spēli Latvija – Slovākija klātienē drīkst apmeklēt 500 skatītāji (biļetes jau izpirktas). Spēles apmeklēšana tiks organizēta “zaļajā” līmenī personām ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un atsevišķā sektorā arī “dzeltenajā” līmenī vecākiem ar bērniem līdz 12 gadu vecumam (vecākiem nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts).

FIBA Eiropas zonas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā piedalās 32 komandas, kuras sadalītas astoņās grupās.  A grupas turnīra otrajā spēļu posmā februāra beigās Latvijas komanda aizvadīs divas spēles ar Beļģijas izlasi, bet pirmās kārtas turnīrs noslēgsies ar divām spēlēm vasarā – 30. jūnijā Rīgā viesosies Serbijas izlase, 3. jūlijā mūsu komanda spēlēs Slovākijā.

Pēc pirmā posma pa trim labākajām komandām no katras grupas, līdzi ņemot visus rezultātus, iekļūs 2. kārtā. Tajā 24 komandas četrās grupās cīnīsies par 12 ceļazīmēm uz finālturnīru, kas 2023. gada septembrī paredzēts Japānā, Filipīnās un Indonēzijā. A grupas labāko trijnieks 2. kārtā apvienosies ar B grupas (Turcija, Grieķija, Lielbritānija, Baltkrievija) trim labākajām komandām.