Kvadru braucējs Meņģelis piedzīvo neveiksmi otrajā EČ posma braucienā, taču nostiprinās kopvērtējuma līderpozīcijā

07/06/2015 15:52

Latvijas labākais kvadriciklu braucējs Edgars Meņģelis svētdien izcīnīja pirmo vietu Stelpes pagasta “Pīlādžu” trasē notikušajā Eiropas čempionāta ceturtā posma pirmajā braucienā, bet otrajā izstājās, taču tas netraucēja viņam nostiprināties līderpozīcijā.

Meņgelis pārliecinoši uzvarēja pirmajā braucienā, apsteidzot igauņus Stenu Jupaščevski un Prītu Jarvlo. Piektajā vietā ierindojās vēl viens Latvijas braucējs Endijs Bernics, bet septīto un astoto pozīciju ieņēma attiecīgi Dairis Virkstenis un Ralfs Reinfelds.

Savukārt 10. un 11. bija attiecīgi Kristaps Veinbergs un Reinis Purvēns, bet 13.vietu ieņēma Raivis Sootee. Tikmēr 19.pozīciju ieņēma Jānis Saldavs, bet Ričards Zālīte un Valters Dišlers-Kirilko finišu nesasniedza.

Otrā brauciena trešajā aplī Meņģelis no Jupaščevska pārņēma līderpozīciju, taču desmitajā aplī latvietis izstājās, bet igaunis kļuva par brauciena uzvarētāju. Otrais finišēja viņa tautietis Martins Filatovs, bet trešo vietu ieņēma Jarvlo.

Sesto un septīto pozīciju ieņēma latvieši Reinfelds un Veinbergs, bet Saldavs palika devītais.Tikmēr Zālīte un Virksteins bija attiecīgi 14. un 15.vietā. Bez Meņģeļa no sacensībām izstājās arī Purvēns, Bernics, Sootee un Dišlers-Kirilko.

Neraugoties uz neveiksmi, Meņģelis ar 169 punktiem ir nostiprinājies EČ kopvērtējuma līderpozīcijā, par 44 punktiem apsteidzot nīderlandieti Miku van Grinsvenu, kurš šajā posmā nepiedalījās. Savukārt trešo vietu ar 114 punktiem ieņem soms Jani Tanhuanpa, kurš abos braucienos finišēja ceturtais.

Eiropas čempions kvadricikliem šogad tiks noskaidrots sešos posmos, turklāt atlikušie divi posmi tiks aizvadīti Baltijā – piektais posms norisināsies 2.augustā Igaunijas trasē Kivoli, bet čempionāta pēdējais etaps notiks 9.augustā Ķegumā.

Pērn Meņģelis Eiropas čempionāta kopvērtējumā guva bronzu.