“La Liga” prezidents: Superlīga nav sporta formāts – tas ir veids, kā pārvaldīt futbolu

22/04/2023 14:18
Nokopēts
Havjers Tebass

Spānijas futbola čempionāta (La Liga) prezidents Havjers Tebass intervijā Spānijas medijam “Marca” kārtējo reizi kritiski izteicies par Eiropas futbola Superlīgas projektu, kuru sacensību organizatori, neskatoties uz lielu sporta sabiedrības spiedienu un neapmierinātību, plāno īstenot 2025.gadā.

Jau ziņots, ka šī gada janvārī Spānijas kluba “Barcelona” prezidents Žoans Laporta norādīja, ka Eiropas futbola Superlīgas projekts tiks sākts 2025.gadā un sacensības norisināsies bez Anglijas premjerlīgas komandu dalības. Tikmēr februāra sākumā Superlīgas projekta organizatori prezentēja sen solīto jauno vairāku divīziju sacensību piedāvājumu, kurās piedalītos līdz pat 80 Eiropas futbola komandām, darbojoties ārpus Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) pārraudzības.

“Pirms diviem gadiem es varēju brīvi runāt ar [Madrides “Real” prezidentu] Florentino Peresu, bet tagad es vairs nevaru. Man ir dialogs ar citiem Madrides komandas vadītājiem. Es zinu, ko Peress īsti domā par Eiropas futbolu,” pauda Tebass.

“Superlīga nav sporta formāts, ja tās ir slēgtas sacensības, kurās nav konkurences un paaugstināšanās klasē vai izkrišanas principa. Superlīga ir paredzēta klubiem, kuriem ir visvairāk līdzekļu, lai pārvaldītu Eiropas futbolu. Tas ir tas, ko viņi vēlas – visu kontrolēt un lemt, kā sadalīt naudu,” uzskata “La Liga” prezidents.

“Šī [Superlīgas] ideja radās 2000.gadā Peresa vadībā,” turpināja Spānijas futbola funkcionārs. “Visu šo laiku tā bija viņa apsēstība. 2000.gadā tika izveidots G8 [lielais astotnieks], pēc tam G14 un pēc visa ECA (Eiropas klubu asociācija).”

“Neieciklēsimies uz Superlīgu – tas nav tikai sporta formāts, tas ir veids, kā pārvaldīt futbolu. Tajā pašā laikā viņiem [dibinātājiem] būtu jākļūst par pašiem bagātākajiem Eiropā. Mums ir skaidri jāiebilst pret to,” uzskata Tebass. “Eiropas futbolam ir jāatrisina divas lielas problēmas: viena ir Superlīga, bet otra — ekonomiskā ilgtspēja. UEFA ir vienīgā organizācija, kas var atrisināt šīs problēmas. Šajā cīņā mēs atbalstām un turpināsim aizstāvēt UEFA.”

2021.gadā Superlīgas iniciatoru vidū bija sešas Anglijas premjerlīgas vienības – “Liverpool”, Mančestras “United”, Londonas “Arsenal”, Londonas “Chelsea”, Mančestras “City” un Totenhemas “Hotspur” -, kā arī pa trim klubiem no Spānijas – “Barcelona”, Madrides “Real”, Madrides “Atletico” – un Itālijas – Milānas “Inter”, “AC Milan”, Turīnas “Juventus”.

Tomēr divu diennakšu laikā, pateicoties līdzjutēju un politiķu centieniem, līga netika izveidota. Visas sešas Anglijas premjerlīgas komanda atsauca vēlmi piedalīties Superlīgā, šim piemēram pēc tam sekojot arī citām komandām. Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA), novembrī tiekoties ar projekta vadītāju Berndu Raihārtu no “A22 Sports Management”, nodēvēja Superlīgas atbalstītājus par mantkārīgiem. Šobrīd atbalsts turnīram ir tikai no “Barcelona”, “Real” un “Juventus” klubiem.

“Barcelona” prezidents: Eiropas Superlīga startēs 2025. gadā bez Anglijas klubiem

Futbola Superlīgas rīkotāji prezentē jaunu konceptu ar līdz pat 80 komandām

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām