Latviešu basketbolistiem pieticīgs sniegums ārvalstu čempionātos

09/10/2017 09:37

Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks svētdien aizvadīja pirmo spēli Grieķijas čempionāta ietvaros, bet viņa pārstāvētā Pireju “Olympiacos” savā laukumā ar rezultātu 68:71 (16:15, 24:21, 14:16, 14:19) piekāpās saviem principiālākajiem pretiniekiem Atēnu “Panthinaikos Superfoods”.

Jānis Strēlnieks laukumā pavadīja 25 minūtes, kuru laikā izcēlās ar diviem punktiem, izcīnīja divas atlēkošās bumbas un pārtvēra vienu pretinieku piespēli. Metienos no spēles Jānim neveicās, jo garām aizmesti visi četri tālmetieni.

Mačus Spānijas čempionātā aizvadīja arī divi citi mūsu izlases pārstāvji. Tā Rolanda Šmita pārstāvētā “Fuenlabrada” pārspēja Malagas “Unicaja” vienību ar rezultātu 77:69 (19:16, 16:19, 19:14, 23:20) un vēljoprojām nav izjutusi zaudējuma garšu pēc aizvadītajām trīs spēļu kārtām.

Šmits laukumā pavadīja 15 minūtes un izcēlās ar pieciem punktiem un divām atlēkošajām bumbām. Tiesa gan, uzbrucēja kontā arī trīs kļūdas.

Tikmēr Jānis Blūms pēc uguņošanas iepriekšējā Spānijas čempionāta kārtā (realizēti septiņi tālmetieni un personīgais rekords Spānijas čempionāta ietvaros – 26 punkti) šoreiz bija pieticīgāks un izcēlās vien ar pieciem punktiem, bet viņa pārstāvētā “Zaragoza Basket” izbraukumā nespēja izrādīt pienācīgu pretestību Madrides “Real” vienībai un kapitulēja ar 64:93.

Saragosas vienībai tas bija trešais zaudējums tikpat spēlēs.

Tikmēr Daira Bertāna pārstāvētā Milānas “EA7 Emporio Armani” komanda svētdien savā laukumā ar 74:73 (20:15, 19:19, 17:18, 18:21) uzvarēja Varēzes “Openjobmetis” vienību.

Bertāns laukumā pavadīta 15 minūtes un guva vien divus punktus, tiem pievienojot četras atlēkošās bumbas.

Bet Ojāra Siliņa pārstāvētā Trento “Dolomiti Energia” viesos ar 78:79 (23:14, 19:24, 20:25, 16:16) piekāpās Venēcijas “Umana Reyer”. Latvietis nospēlētajās 17 minūtēs iemeta divus punktus un izcīnīja vienu atlēkošo bumbu.