Latvija FIBA rangā saglabā 15. pozīciju, Melnkalne par vairāk nekā desmit vietām zemāk

Latvijas izlase, sportazinas.com
Latvijas izlase Foto: FIBA

Jau vēstīts, ka Latvijas vīriešu valstsvienība basketbolā pirmdien vēlu vakarā Melnkalnes galvaspilsētā Podgoricā izšķirošajā FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē ar rezultātu 80:74 pārspēja mājiniekus melnkalniešus.

Kaut arī Arņa Vecvagara vadītā izlase atradās vadībā no mača sākuma līdz pat tā beigām un galu galā guva panākumu, nepieciešamais pārsvars ar vismaz deviņiem punktiem, skanot finālsirēnai, tomēr netika iegūts, kas tādējādi liedza pirmo reizi vēsturē kvalificēties planētas meistarsacīkstēm.

Latvijas izlase atlases ciklu noslēdza ar septiņām uzvarām 12 cīņās, kas bija tikpat, cik trešajā pozīcijā finišējušajai Melnkalnei, savukārt pirmās divas ailītes I grupā aizņēma Turcija (bilance 8-4) un Spānija (10-2).

Jaunākajā FIBA rangā Latvija gan saglabā augsto 15. pozīciju, kas ir ceturtais augstākais rādītājs starp tām izlasēm, kas nekvalificējās planētas meistarsacīkstēm – augstāk atrodas tikai Eiropas čempioni slovēņi (7.), Horvātija (9.) un Meksika (14.).

Kopumā ranga pirmajā deviņās pozīcijās izmaiņas nav notikušas, līderes godu saglabājot ASV, kam seko Spānija un Francija. Savukārt mūsu ziemeļu kaimiņi lietuvieši ir sestie. Par vienīgo izmaiņu saraksta labāko desmitniekā parūpējās Krievija, kas no “Top 10” izstūmusi Austrāliju.

Latvijas sīvākā sāncense par vietu Pasaules kausā Melnkalne veikusi kāpumu par vienu pozīciju un šobrīd atrodas 28. vietā. Vēl no valstsvienībām, kas kvalificējušās finālturnīram, bet FIBA vērtējumā ieņem zemāku pozīciju nekā Latvija, no Eiropas zonas minamas tādas valstis kā Turcija (17.), Vācija (22.), Čehija (24.) un Polija (25.).

Latvijas komandai, kas aizvadītajā Pasaules kausa kvalifikācijā sasniedza labāko bilanci starp komandām, kas Eiropas atlases turnīra grupās ieņēma 4. vietu, saglabājas reālas izredzes 2020. gada jūnijā spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Pēc 2019. gada Pasaules kausa rezultātiem septiņas komandas – pa divām labākajām no Eiropas un Amerikas, kā arī labākās Āfrikas, Āzijas un Okeānijas vienības iegūs ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Savukārt 16 komandas (bez zonu kvotām) iegūs ceļazīmes uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Uz to katra FIBA zona (Āfrika, Āzija Amerika un Eiropa) deleģēs vēl pa 2 komandām.

FIBA jau paziņojusi, ka Eiropā vērā tiks ņemts sportiskais princips – ja vismaz 11 no komandām, kas Eiropu pārstāv Pasaules kausa izcīņā, jau Ķīnā iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijā, Eiropas papildus vietas tiks piešķirtas saskaņā ar PK kvalifikācijas noslēguma rangu tabulu un tā pirmkārt pienāksies 13. vietas īpašniecei Latvijas valstsvienībai.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par