Latvijas 3×3 basketbolistes nedēļas nogalē piedalīsies Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijā

09/06/2023 14:04
Nokopēts
Latvijas 3x3 sieviešu basketbola izlase

Latvijas 3×3 sieviešu basketbola izlase nedēļas nogalē piedalīsies Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijā, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Turnīrā desmit valstu komandas cīnīsies par trijām ceļazīmēm uz finālturnīru. Latviju pārstāvēs Paula Mauriņa, Anita Miķelsone, Ieva Korzāne, kā arī Luīze Šepte, kura 3×3 komandai pievienojusies pēc treniņiem valstsvienības sastāvā. Gatavošanās procesu, kurā tika aizvadītas pārbaudes spēles ar Lietuvas un Igaunijas komandām, pārraudzīja 3×3 izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš, bet treniņus vadīja Anda Eibele.

Bratislavā Latvijas komanda B grupas turnīrā sestdien plkst.12.15 spēlēs ar Turcijas komandu un plkst.13.55 ar Gruziju. Svētdien būs mači plkst.12.25 ar Ungāriju un plkst.16.15 – ar Čehiju. Grupas uzvarētājas iegūs ceļazīmi uz finālturnīru. Otrās vietas ieguvējas svētdien plkst.20.10 par ceļazīmi cīnīsies ar otrās vietas ieguvējām A grupā (Polija, Austrija, Grieķija, Slovākija, Portugāle).

Eiropas kausa izcīņas finālturnīrs no 5. līdz 8.septembrim notiks Jeruzalemē. Latvijas vīriešu komandai ir garantēta vieta finālturnīrā. Latvijas sieviešu izlase Eiropas kausa izcīņas finālturnīrā līdz šim startējusi divas reizes. 2014.gadā komanda ierindojās sestajā vietā, bet 2019.gadā Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzēna izcīnīja bronzas medaļas. 2021. un 2022.gadā Latvijai neizdevās pārvarēt kvalifikācijas slieksni.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām