Latvijas 3×3 basketbolisti principiālā cīņā piekāpjas Serbijai un Pasaules kausā paliek bez medaļām

25/06/2022 18:31
Agnis Čavars

Latvijas 3×3 basketbola izlase sestdien Pasaules kausa ceturtdaļfinālā piekāpās sacensību galvenajai favorītei Serbijai. Latvijas vienība, kuras sastāvā iekļauti Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks un kura izsēta ar trešo numuru, ceturtdaļfināla mačā ar 17:22 piekāpās Serbijai, kas turnīrā izsēta ar pirmo numuru.

Spēli ar gūtu grozu sāka Latvija, pēc kombinācijas no groza apakšas izceļoties Čavaram, – 1:0. Strēlnieks no groza apakšas panāca 2:1, bet Miezis par nesportisku pārkāpumu realizēja pirmo no diviem soda metieniem – 3:2. Ar tālmetienu serbus vadībā pirmoreiz izvirzīja Strahinja Stojačičs – 4:3, bet mirkli vēlāk serbi panāca 5:3. Čavars no groza apakšas vienu punktu atguva, bet Lasmanis rezultātu izlīdzināja – 5:5. Stojačičs iemeta tālmetienu, Dejans Majstorovičs caurgājienā panāca 8:5, un Serbija turpināja būt vadībā ar diviem – trim punktiem.

Latviešiem nesekmējās soda metieni, un tuvāk par viena punkta deficītu (9:10 un 10:11) tikt neizdevās līdz Lasmaņa tālmetienam, kas deva 12:11. Pēc Čavara pārkāpuma zem groza Mihailo Vasičs realizēja trīspunktu gājienu – grozs un divi precīzi soda metieni. Vairāk vadībā Latvija netika, nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz mača beigām Lasmanim ar tālmetienu panākot 17:17. Tomēr vairāk punktu latviešiem gūt neizdevās un uzvaras grozu minūti un sešas sekundes pirms mača beigām ar tālmetienu iemeta Majstorovičs. Latvija nopelnīja 11, bet Serbija deviņas personiskās piezīmes.

Latvijas komandā septiņus punktus un četras atlēkušās bumbas sakrāja Lasmanis, sešus punktus guva Miezis, trīs punktus un četras bumbas zem groziem sakrāja Čavars, bet Strēlnieks guva vienu punktu. Pretiniekiem astoņus punktus guva Majstorovičs, pa septiņiem – Vasičs un Stojačičs, kura kontā arī septiņas atlēkušās bumbas.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase, kas izlikta ar trešo numuru, C grupas spēlēs trešdien ar 22:5 sagrāva Japānas valstsvienību un ar 22:6 neatstāja cerības Ķīnas izlasei, bet piektdien Latvijas vienība, izsējot septiņu punktu pārsvaru, ar 19:21 piekāpās Nīderlandei, pēc tam 22:9 ar sagraujot Poliju.

C grupā četras uzvaras izcīnīja Nīderlande, trīs – Latvija, divas – Polija, vienu – Ķīna, un bez panākumiem turnīru beidza Japāna. Astotdaļfinālā sestdien Latvija ar 21:12 pieveica Vāciju, kas izsēta ar septīto numuru. Citos ceturtdaļfināla pāros sestdien tiksies Polija (11.), kas ar 20:17 astotdaļfinālā pieveica Mongoliju, un Beļģija (4.), Francija (8.), kas ar 19:13 apspēlēja Austriju (12.), un Nīderlande (6.), kā arī Lietuva (2.) un ASV, kas ar 21:20 pārspēja Jaunzēlandi (18.).

Grupas uzvarētāji kvalificējās ceturtdaļfinālam, bet otrās un trešās vietas ieguvēji cīnījās astotdaļfinālā. Latvijas basketbolisti pirms izlozes bija izlikti ar trešo numuru, saskaņā ar Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) veidoto nacionālo federāciju rangu tabulu. Pasaules kausa izcīņā latvieši līdz šim visveiksmīgāk startējuši 2019.gadā, kad izcīnīja otro vietu. Nīderlandes komanda divreiz izcīnījusi sudraba medaļas, bet Polijas vienība 2019.gadā izcīnīja bronzu.

No 21. līdz 24.jūnijam notiks grupu turnīri, 25.jūnijā – astotdaļfināli un ceturtdaļfināli, 26.jūnijā – pusfināli un finālspēles. Pasaules kausa izcīņas turnīri notiek kopš 2012.gada. Latvija iepriekš bijusi pārstāvēta trijos turnīros. 2012.gadā Krūmiņš, Kristaps Kanbergs, Lauris Mizis un Ervīns Jonāts grupas turnīrā uzvarēja vienā spēlē no piecām, noslēguma tabulā ieņemot 18.vietu. 2018.gadā Čavars, Krūmiņš, Lasmanis un Miezis grupas turnīrā uzvarēja visās četrās spēlēs, bet ceturtdaļfinālā ar 15:21 zaudēja Polijas izlasei un noslēgumā ieņēma piekto vietu.