Latvijas basketbola izlases EČ kvalifikācijas turnīra sabraukuma kandidātos arī viens NBA spēlētājs

Latvijas basketbola izlase
Latvijas basketbola izlase | Foto: LETA

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības vadība nosaukusi 24 spēlētājus, no kuriem tiks izraudzīts sastāvs novembra beigās Sarajevā paredzētajām 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm. Paredzams, ka uz sabraukumu Sarajevā dosies 14 spēlētāji.

Latvijas komanda, kas turnīru sākusi ar diviem zaudējumiem, 27. novembrī spēlēs ar Grieķijas izlasi (2 uzvaras), bet 29. novembrī ar Bosnijas un Hercegovinas vienību (1-1). Vēl H grupā spēlē Bulgārijas izlase (1-1). Turnīru paredzēts beigt februārī, kad notiks vēl viens sabraukums. Finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas.

Kandidātu sarakstā pārstāvētas četras Latvijas komandas, Spānijas, Itālijas, Krievijas, Igaunijas, Polijas, Kazahstānas un Baltkrievijas komandas, kā arī . Trīs spēlētāji valstsvienībā aizvadījuši vairāk par 100 spēlēm (Jānis Blūms 170, Kaspars Bērziņš 120, Mārtiņš Meiers 107), bet potenciāls debitants ir tikai viens (Kristers Zoriks).

FIBA noteikumi paredz, ka paplašināto pieteikumu var koriģēt līdz 15. novembrim, tāpēc tiek turpināti nepieciešamie priekšdarbi, apzinot arī Eirolīgas klubu spēlētāju iespējas pievienoties valstsvienībai.

“Eirolīgas spēles paredzētas 26. un 27. novembrī, “Covid-19” pandēmija vēl vairāk sarežģījusi  jebkādus plānošanas un komunikācijas procesus. Šie šie apstākļi kopā ar iepriekšējo negatīvo pieredzi liek būt reālistiem un gatavoties cīnīties bez Eirolīgas spēlētāju palīdzības. Tomēr izsaukumi tiks aizsūtīti gan 24 nosauktajiem, gan arī Eirolīgas klubu spēlētājiem. Patīkamu pārsteigumu gadījumā koriģēsim pieteikumu,” Latvijas basketbola savienībai (LBS) atzīst Latvijas vīriešu izlašu koordinators Emīls Toms.

Šajā laikā pieejami ir NBA spēlētāji, taču iespējas pievienoties valstsvienībai ietekmē dažādi blakusapstākļi. Kristaps Porziņģis rehabilitējas pēc savainojuma, Dāvis Bertāns gatavojas slēgt jaunu līgumu, Rodions Kurucs uzturas ASV. Pirmdien LBS vadītāji tiksies ar Anžeju Pasečņiku, kurš iepriekš izteicis vēlēšanos palīdzēt.

“Turpinās komunikācija ar spēlētājiem, lai izstrādātu optimālo loģistiku. Ārzemju klubos spēlējošie  uzreiz dosies uz Sarajevu, neiegriežoties Rīgā, lai samazinātu ar ceļošanu un dažādās valstīs pieņemtajiem atšķirīgajiem ierobežojumiem saistītos riskus. Plānots, ka Latvijas valstsvienība Sarajevā ieradīsies sabraukuma pirmajā dienā 23. novembrī,” stāsta Toms.

“Labākā ziņa ir tā, ka daudzi mūsu basketbolisti labi sākuši sezonu savos klubos. Tomēr patlaban negribu runāt ne par optimālo sastāvu, ne taktikas variantiem. Pārāk daudz nezināmo: vai visi būs veseli, vai visi varēs tikt uz Sarajevu? Tāda pat neskaidrība ir par mūsu pretinieku sastāvu,” saka Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers.

“Ne jau tikai es – visi valstsvienību treneri tagad strādājam unikālā situācijā, kad dažos treniņos jātiek skaidrībā par spēlētāju sportisko formu un savstarpējo saderību, jāiepazīst jaunpienācējus un jāsaprot, kā kuru labāk izmantot. Salīdzinot ar pirmo spēļu posmu informācijas ir vairāk – gan pēc februāra spēlēm, gan vasarā aizvadītajiem treniņiem. Ceru, ka blakusapstākļi neietekmēs galīgā sastāva izvēli. Gatavosimies, lai Sarajevā parādītu labu basketbolu un uzlabotu pozīcijas tabulā,” komentē treneris.

Kandidātu saraksts

Komandas vadība

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par