Latvijas biatlonisti jauktās stafetes sacensībās tiek apdzīti par apli un paliek 25. vietā

Roberts Slotiņš, sportazinas.com
Roberts Slotiņš | Foto: Jonathan NACKSTRAND / AFP

Latvijas komanda 2×6+2×7,5 kilometru jauktās stafetes sacensībās sestdien Pokļukā izcīnīja 25.vietu Pasaules kausa sestā posma ietvaros.

Startējot ar 24.numuru 26 komandu konkurencē, Latvijas vienība, tiekot apdzīta par apli, ieņēma 25.vietu.

Aleksandrs Patrijuks pirmajā šautuvē izmantoja vienu rezerves patronu, šautuvi atstājot augstajā 16.vietā priekšā Austrijai, Zviedrijai, Somijai un Krievijai, bet otrajā bija spiests mērot soda apli un stafeti nodeva 23.vietā divas minūtes un 29,1 sekundi aiz līderes Francijas.

Otrajā posmā Roberts Slotiņš pirmajā šautuvē ar pieciem mērķiem tika galā vien ar trim papildu patronām, šautuvi atstājot 25.vietā. Otrajā ugunslīnijā viņš iznīcināja piecus mērķus piecos šāvienos un stafeti Jūlijai Matvijenko nodeva 24.vietā.

Matvijenko šaušanā guļus piecus mērķus sašāva vien ar trim rezerves patronām un atkāpās uz 25.vietu, palaižot priekšā Igauniju. Otrajā šautuvē viņa bija spiesta izmantot vēl divas rezerves patronas, saglabājot 25.vietu, bet tika apdzīta par apli, Baibai Bendikai līdz startam ceturtajā posmā netiekot.

Uzvaru izcīnīja Francija, kas šaušanā kļūdījās astoņas reizes un distanci veica stundā 17 minūtēs un 53,3 sekundēs. Otro vietu ieņēma Norvēģija, kas šaušanā kļūdījās vien četrreiz, bet no francūžiem atpalika par 40,6 sekundēm. Trešie ar pieciem “pūdeļiem” ugunslīnijā finišēja vācieši, kuri no Francijas atpalika par minūti un 1,4 sekundēm.

Lietuva finišēja 17., bet Igaunija – 20.vietā.

Pirmajā posmā Estešundā Latvija jauktajā stafetē tika apsteigta par apli un ieņēma 24.vietu 25 komandu vidū.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas vadošie biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika sestdien jaukto pāru stafetē izcīnīja septīto vietu, kas Latvijas komandai ir līdz šim labākais sasniegums. Latvijas duetam rekords Pasaules kausa jaukto pāru stafetē ir divas astotās vietas, kas tika sasniegtas 2015./2016.gada sezonā, bet šosezon viņi šajā disciplīnā, kas tika aizvadīta pirmajā posmā, nav piedalījušies.

Jau ziņots arī, ka ceturtdien 20 kilometru individuālajā distancē vīriem Rastorgujevs izcīnīja 19.vietu, Patrijuks bija 96.pozīcijā, bet Slotiņš – 103.vietā. Piektdien 15 kilometros sievietēm Bendika izcīnīja 24.vietu, bet Jūlija Matvijenko bija 93.pozīcijā.

Pasaules kausa sestais posms noslēgsies svētdien ar sacensībām distancē ar kopēju startu. Latviju tajās pārstāvēs Rastorgujevs.

Latvijas komandas sastāvā Pasaules kausa sezonai šobrīd ir Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendika un Jūlija Matvijenko.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi un pasaules čempionāts, kas februārī notiks Antholcā-Anterselvā, Itālijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par