Latvijas futbola izlase saglabā pozīcijas FIFA rangā

Latvijas futbola izlase, sportazinas.com
Latvijas futbola izlase | Foto: LFF

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas () pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, saglabājusi 137.vietu.

Latvijas izlase kopš februāra koronavīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ nav aizvadījusi spēles un līdz rudenim tās arī neaizvadīs. divas pārbaudes spēles marta beigās ar Melnkalni un Sanmarīno tika atceltas, bet Baltijas kausa izcīņas mači ar Lietuvu un Igauniju, kam vajadzēja notikt jūnija pirmajā pusē, pārcelti uz nenoteiktu laiku.

Tāpat citas valstis savā starpā spēlējušas nav aizvadījušas ne spēli. Tāpēc vienīgā izmaiņa rangā ir Dienvidsudānas izlases pakāpšanās par vienu vietu, tagad kopā ar Bermudu salām dalot 168.pozīciju.

Latvijas izlase ar 1079 punktiem rangā atrodas aiz Mjanmas, kas sakrājusi par diviem punktiem vairāk, bet apsteidz Taivānu, kas tikusi pie 1078 punktiem. Savukārt Honkonga, kuru vada Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Miksu Pātelainens, ieņem 143.vietu. No Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) valstīm Latvija apsteidz tikai Moldovu, Lihtenšteinu, Maltu, Gibraltāru un Sanmarīno.

Dienvidu kaimiņi lietuvieši rangā saglabājuši dalītu 131.vietu, bet Igaunijas izlase atkāpusies par pozīciju un atrodama 104.pozīcijā.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā. Savukārt antirekords ir 148.pozīcija 2017.gadā.

FIFA rangā līderpozīcijas joprojām ieņem pagājušā gada Pasaules kausa bronzas medaļu īpašniece Beļģija, apsteidzot trofejas ieguvēju Franciju. Tālāk ir Brazīlija, Anglija, Urugvaja, Horvātija, Portugāle, Spānija, Argentīna un Kolumbija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par