Latvijas Hokeja federācija aicinās apturēt Krievijas un Baltkrievijas hokeja federāciju dalību IIHF

27/02/2022 14:21
Latvijas hokeja federācija

Latvijas Hokeja federācija pauž kategorisku nosodījumu Krievijas agresijai Ukrainā, apdraudot tās suverenitāti un graujot Eiropas demokrātijas pamatvērtības, un aicinās apturēt Krievijas un Baltkrievijas hokeja federāciju dalību IIHF, teikts oficiālā paziņojumā.

Latvijas Hokeja federācija solidāri atbalsta sankcijas un Krievijas izolēšanu no starptautiskās sabiedrības dažādos veidos, tai skaitā, no starptautiskā sporta. Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis informē, ka Latvijas hokeja izlase neaizvadīs divas paredzētās pārbaudes spēles Rīgā ar Krievijas olimpisko komandu un Baltkrievijas nacionālo hokeja izlasi pirms Somijā plānotā 2022.gada Pasaules čempionāta.

Latvijas hokeja federācija kopīgā iniciatīvā ar citām pasaules hokeja federācijām vērsīsies Starptautiskajā Ledus hokeja federācijā (IIHF) ar aicinājumu apturēt Krievijas hokeja federācijas un Baltkrievijas hokeja federācijas dalību Starptautiskajā Ledus hokeja federācijā, vienlaikus, atstādinot visas ietekmīgas Krievijas un Baltkrievijas amatpersonas no darba Starptautiskās Ledus hokeja federācijas padomē, komitejās un citās struktūrās.

“Sporta arēnas ir skatuves cilvēcisko un demokrātisko pamatvērtību sludināšanai visā pasaulē. Suverēns miers ir neaizskarams un neapšaubāms – savstarpējai pretstāvei starp valstīm ir jāpaliek tikai sporta arēnās,” teikts federācijas paziņojumā.

Vēlāk Kalvītis apliecināja, ka Krievijas un Baltkrievijas darbības apturēšanu Starptautiskajā Ledus hokeja federācijā (IIHF) atbalsta vairāku valstu federācijas. “Pēc karadarbības uzsākšanas sākām konsultācijas ar vairākām hokeja federācijām. Tā nav tikai mūsu iniciatīva, bet vairāku federāciju aicinājums. Ir sarunas ar Baltijas valstu, Polijas, Dānijas, Norvēģijas, Dānijas un citām federācijām, bet šobrīd ir grūti prognozēt, cik vēl daudzas valstis būs parakstījušās,” stāstīja Kalvītis.

Attiecībā uz Latvijas sportistu spēlēšanu un treneru strādāšanu Krievijas un Baltkrievijas klubos Kalvītis teica, ka tas ir katra paša individuāls jautājums. “Nevaram ietekmēt cilvēku profesionālo darbību,” uzsvēra Kalvītis. Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai Krievijai piemērotās sankcijas pastarpināti varētu ietekmēt atbalstu LHF, Kalvītis teica, ka par to bažu nav.  “Runājot par “Latvijas gāzi” (LG), 66% akcionāru ir kompānijas no Eiropas Savienības,” piebilda Kalvītis, kurš ir arī “Latvijas gāzes” valdes priekšsēdētājs.

Latvija ir gatava sniegt arī palīdzību roku Ukrainas hokejam un tuvākajā laikā, iespējams, uzņems Harkovas U-16 komandu. “Komanda patlaban spēlē turnīrā Ungārijā, un viņiem nav kur atgriezties. Plānots, ka viņi vēl kādu nedēļu varētu atrasties Polijā, bet pēc tam dosies uz Latviju, lai piedalītos “Rīgas kausā”. Esmu vienojies ar Daugavpils mēru Andreju Elksniņu (S), ka viņi paliks pie mums Latvijā,” stāstīja Kalvītis.

Jau ziņots, ka Norvēģijas Olimpiskā un paralimpiskā komiteja un sporta veidu konfederācija (NIF) ierosinājusi aizliegt sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas piedalīties starptautiskās sacensībās, kā arī atstādināt no amata starptautiskajās sporta veidu federācijās abu šo valstu amatpersonas. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) paudusi atbalstu šai ierosmei. LOK arī aicina Latvijas sportistus nepiedalīties pasākumos Krievijā un norobežoties no Krievijas sporta organizācijām.

Tāpat, reaģējot uz Krievijas agresiju, lēmumu izstāties no visām Kontinentālās hokeja līgas (KHL) struktūrām svētdien pieņēma Rīgas “Dinamo”, kas janvārī regulārā čempionāta pārtraukšanas brīdī ierindojās 12.pozīcijā Rietumu konferencē, tādējādi nekvalificējoties izslēgšanas turnīram jau astoto gadu pēc kārtas. “Dinamo” KHL spēlēja no 2008./2009.gada sezonas, proti, līgas izveidošanas brīža.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ronens Ginzburgs
28/09/2022 15:58

Ginzburgs par “Prometey” un Čehijas izlasi, trako Putinu un spēlēšanu Rīgā

Jau šo piektdien tiks dots starts apvienotajai Latvijas – Igaunijas basketbola līgai. Šajā sezonā komandu pulku papildinās vienība ar ambicioziem mērķiem – Ukrainas klubs “Prometey”. Martā pārtraucot savu darbību, 2021….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām