Latvijas izlases rekordists Tambijevs: Pārdzīvoju par Krievijas izlasi, esmu padomju produkts

Leonids Tambijevs, sportazinas.com
Leonīds Tambijevs | Foto: Karagandas "Saryarka"

Latvijas hokeja speciālists Leonids Tambijevs, kurš šobrīd trenē Krievijas augstākās līgas (VHL) komandu Karagandas “Sariarka”, atklājis, ka ar došanos uz Kontinentālo hokeja līgu (KHL) nesteidzas.

Intervijā portālam “Allhockey.ru” Tambijevs atbildējis par iespējamo kļūšanu par “Sochi” galveno treneri iepriekšējā mēnesī. Kā zināms, par Krievijas kurorpilsētas komandas galveno treneri apstiprināts tika baltkrievs Aleksandrs Andrejevskis, bet viens no kandidātiem bijis arī Tambijevs.

“Strādāju “Sariarka”, mani šeit viss apmierina. Man ir svarīga mana attīstība kā trenerim. Pagājušajā gadā bija cita situācija, šogad komanda būvējās no jauna. Nepieciešams šeit visu padarīt līdz galam. Uz KHL jādodas sagatavotam, ar zināšanām un pieredzi. Negribu tur nonākt un tikt pēc mēneša atlaists. Gribu ierasties ar savu redzējumu un strādāt, pat ja ir ekstremāla situācija. Sekoju KHL, tādas situācijas notiek bieži. Ja VHL nav sīkumu, tad KHL divtik.”

Tambijevs divas reizes kā treneris kļuvis VHL čempionu, vadot Sanktpēterburgas “Dinamo” un “Sariarka” vienības.

“Redzu, kā veidojas daudzu KHL treneru liktenis. Negribu uzkāpt uz tiem pašiem grābekļiem. Gribu ierasties labi sagatavojies,” par savu došanos uz kādu KHL vienību, turpināja Tambijevs.

“Sariarka” komandā spēlē trīs Latvijas hokejisti: aizsargi Edgars Siksna un Eduards Hugo Jansons, kā arī uzbrucējs Edgars Kulda.

“Lai dotu konkrētu un dziļu analīzi par Rīgas “Dinamo”, jāatrodas komandas tuvumā, bet skaidrs, ja komanda tik daudzus gadus nespēj iekļūt “play off”, tad kaut kas ir jāizmaina un jākoriģē. Esmu strādājis “Dinamo” sistēmā, esmu pateicīgs, jo tas man deva grūdienu kā trenerim,” sacīja 49 gadus vecais speciālists.

“”Dinamo” problēma ir tajā, ka šobrīd ir maz konkurētspējīgu audzēkņu. Tādi spēlētāji, kā piemēram, Miks Indrašis, praktiski vairs neparādas. Starp MHL un KHL ir milzīga plaisa, bet “Dinamo” sistēmā nav vidējā līmeņā, kā VHL, kur spēlētāji varētu iegūt spēļu praksi. “Dinamo” ir sava sistēma – desmit ārzemnieki. Galvenais trāpīt ar tiem, lai viņi būtu līderi. [Laura] Dārziņa un [Miķeļa] Rēdliha laiks iet uz beigām, bet jaunie neparādas. Jaunie krievu spēlētāji parāda, ka latviešu hokejisti neatbilst KHL līmenim. Klubam lielāka uzmanība jāpievērš jaunatnes sistēmai.”

“Esmu pasaules cilvēks. Piedzimu PSRS, esmu padomju laiku produkts. Man ir Latvijas pase, bet pēdējos sešus-septiņus gadus tur ierodos tikai atvaļinājuma laikā. Tādēļ sevi uzskatu par pasaules cilvēku. Trenera darbs ir tāds: šodien esi te, rīt jau citur. Man galvenais ir, lai būtu interesants darbs un perspektīvas. Šodien esmu Kazahstānā, rīt varu būt Krievijā, Latvijā vai kaut kur Eiropā,” turpināja Tambijevs.

“Runāju krieviski, angliski, latviski. Ar dvēseli tuvāk, protams, esmu Krievijai. Interesējos, kas notiek valstī, daudz skatos TV pārraides. Vienmēr pārdzīvoju par Krievijas izlasi. Jutu līdzi, kad Oļegs Znaroks bija galvenais treneris, kad bija olimpiskās spēles, pasaules čempionāts. Par Latvijas izlasi arī pārdzīvoju. Skaidrs, ka Krievija man ir tuva, tā ir neatņemama mana dzīves daļa. Atkārtošos, esmu padomju laiku produkts.”

Tambijevs ir visu laiku rezultatīvākais Latvijas izlases hokejists.

Standings provided by Sofascore LiveScore

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par