Latvijas izlases treniņnometnē pirms starta Baltijas sieviešu handbola līgā piedalījušās 18 spēlētājas

05/10/2021 13:52

Latvijas izlase 18 spēlētāju sastāvā ir aizvadījusi pirmo treniņnometni pirms starta Baltijas Sieviešu handbola līgā, otrdien ziņo Latvijas Handbola federācija (LHF). Treniņnometne Ulbrokas sporta kompleksā tika aizvadīta no 1. līdz 3.oktobrim. Tika aizvadīti četri treniņi. Nometnē tika aicinātas piedalīties 24 spēlētājas. Dažādu iemeslu dēļ sešas spēlētājas nometnē piedalīties nevarēja. Nometnes treniņus vadīja izlases galvenā trenere Natālija Kudrjavceva, viņai palīdzēja Ivita Asare, kā arī tika piesaistīts vārtsargu treneris Dmitrijs Bražnikovs.

Pirmās treniņnometnes galvenais mērķis bija iepazīt izlases kandidātes un saprast viņu tehnisko un fizisko līmeni. “Kopumā pirmais iespaids ir labāks, nekā domājām. Tehniskā sagatavotība ir apmierinoša, bet fiziskā sagatavotība ir noteikti jāuzlabo lielākajai daļai meiteņu. Priecēja meiteņu atdeve un attieksme treniņos, enerģijas līmenis, pozitīvās emocijas un vēlme uzklausīt un mācīties,” pēc nometnes sarunā ar LHF preses dienestu teica izlases galvenā trenere Kudrjavceva. Viņa uzsver, ka jāturpina sistemātisks darbs, meklējot iespējas kopīgiem treniņiem arī ārpus ieplānotajām nometnēm.

Fizisko sagatavotības uzlabošanai trenere sadarbībā ar fizioterapeitu Kārli Rutkovski ir izstrādājusi plānu: “Atbildība par fizisko sagatavotību jāuzņemas pašām meitenēm. Izlases fizioterapeits Rutkovskis, kura galvenie uzdevumi būs rūpēties par meiteņu veselību un fizisko sagatavotību, sagatavos meitenēm individuālus fiziskās sagatavotības plānus, un to izpilde tiks vērtēta, izmantojot regulāru fizisko spēju pārbaudi.” Tāpat trenere priecājās par iespēju izlasei piesaistīt pieredzējušo vārtsargu treneri Bražņikovu, kurš kopā ar izlasi aizvadīja divus treniņus. Spēlētājas atzinīgi novērtēja viņa darbu, un tiek cerēts uz turpmāku sadarbību. Kudrjavceva uzsver, ka smags treniņprocess ir jāturpina arī ikdienā – izlases kandidātu klubos, strādājot pie individuālās meistarības līmeņa paaugstināšanas. Tāpat trenere aicina klubu un sporta skolu trenerus apmeklēt izlases treniņus, lai gūtu jaunas idejas savam trenera darbam un redzētu spēlētāju darbošanos klātienē.

Pēc pirmās nometnes no kandidātu saraksta atskaitītas divas spēlētājas – Kristīne Radzēviča un Ilvija Buivide. Latvijas izlasei spēles Baltijas Sieviešu handbola līgā plānotas no 29. līdz 31.oktobrim Lietuvā. Spēļu kalendārs vēl tiek precizēts. Vēl viena treniņnometne izlasei plānota pirms otrā Baltijas līgas sabraukuma decembra vidusdaļā. Kudrjavceva par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināta septembra beigās. Kudrjavceva ikdienā strādā par treneri Ogres novada sporta centrā un Ogres handbola klubā.

Treniņnometnē piedalījās šādas spēlētājas

vārtsardzes – Sabīne Vengra (Ludzas “Latgols”), Melānija Estere Ancāne (“Jēkabpils SS”), Kintija Diāna Kokina (LSPA);

laukuma spēlētājas – Elita Ekkerte (Stopiņu PHK), Patricija Elizabete Prūse, Sandra Brikmane, Linda Kaņepe, Marta Mālniece, Kristine Radzeviča (visas – “Jēkabpils SS”), Madara Cibuļska, Krista Minova, Linda Krole (visas – Ludzas “Latgols”), Linda Borisanova (“Salaspils SS”), Laura Lielā (“Skrīveri”/Stopiņu PHK), Laura Ņeverovska, Valērija Zarovska, Baiba Dalbiņa un Ilvija Buivide (visas – “Dobeles SS”).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Lomažs, Ernests Zēbolds un Mareks
03/12/2021 18:05

Latvijas sportistu novembra spēka rangs

Portāls “Sportazinas.com” piedāvā novembra mēneša Latvijas sportistu spēka rangu. Otrajā izlaidumā apkopoti 10 atlēti, kuri novembrī parādīja lielisku sniegumu gan starptautiskā, gan vietējā mēroga sacensībās gan individuālos, gan komandu sporta…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…