Latvijas rezervisti otro reizi apspēlē Somijas jauno talantu vienību

13/06/2024 20:03
Nokopēts
Dāvids Vīksne

“Nākamās paaudzes” komanda ar Latvijas basketbola izlases nākamo gadu tuvākajām rezervēm sastāvā ceturtdien Rīgā treniņspēlē ar rezultātu 70:62 uzvarēja Somijas jauno talantu vienību “Susijengi Rising Stars”, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Latviešiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Dāvis Matīss Žilde un 14 punktus guva Edvards Mežulis, abiem izcīnot pa četrām atlēkušajām bumbām. Ojārs Bērziņš guva astoņus punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bet Rodrigo Būmeisters šajos rādītājos iekrāja 5+9+6. Somiem 13 punktus guva Pertu Blomgrēns.

Trešdienas mačā latvieši bija pārāki ar 67:59.

Jau otro gadu līdztekus Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības sagatavošanās procesam tiek organizēts darbs ar Latvijas basketbolistiem, kuri pārauguši jaunatnes izlašu vecumu, bet vēl nav iesaistīti regulārā galvenās komandas darbā.

No 3. līdz 14.jūnijam Rīgā notiek “Nākamās paaudzes” treniņnometne, uz kuru ir uzaicināti 15 basketbolisti no sešām Latvijas komandām, Austrijas un Spānijas klubiem, kā arī ASV augstskolām. Darbs tiks noslēgts ar divām treniņspēlēm ar Somijas otro izlasi. Otro gadu šajā programmā piedalās Toms Skuja, Rodrigo Būmeisters un Dāvids Vīksne.

Pērn komanda “Latvijas Misija 2025” miniturnīrā Helsinkos zaudēja Somijas jauno talantu komandai “Susijengi Rising Stars” (66:79) un pārspēja Igaunijas vienību (69:52).

Komandu treniņos un spēlēs vada galvenais treneris Roberts Štelmahers, kuram palīdz treneri Česlavs Mateikovičs un Ernests Kalve, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Oskars Ernšteins.

“Nākamās paaudzes” dalībnieku saraksts:

Toms Skuja, Dāvids Vīksne (abi – “Rīgas Zeļļi”), Markuss Kudrjavcevs (Dornbirnas “Lions”, Austrija), Rodrigo Būmeisters (“VEF Rīga”), Ojārs Bērziņš, Kristaps Ķilps, Henriks Bajārs (visi – “Liepāja”), Dāvis Matīss Žilde (“Rīgas Stradiņa Universitāte”/””VEF Rīga”), Nils Baumeisters (Salemas Universitāte, NCAA), Freds Bagatskis (Lemoina koledža, NCAA), Rihards Aleksandrovs (“Latvijas Universitāte”), Rihards Vāveris (Vašingtonas štata universitāte, NCAA), Kristians Feierbergs (Meinas Universitāte, NCAA), Rodijs Mačoha (“Fuenlabrada”, Spānija), Edvards Mežulis (“Ventspils”).

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām