Latvijas vadošie BMX sportisti sestdien Kolumbijā uzsāks olimpisko sezonu

12/03/2021 19:30

Ar divām UCI līmeņa BMX sacensībām Kolumbijas pilsētā Bogotā 2021. gada sacensību sezonu uzsāks “AKSSC/ Valmiera” un Latvijas izlases sportisti – Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Mikus Dāvis Strazdiņš un Vineta Pētersone.

 Aizvadītās nedēļas sākumā Latvijas izlases un “AKSSC/ Valmiera” sportisti – Krīgers, Babris, Strazdiņš un Pētersone – devās uz tālo Kolumbiju, kur Bogotas pilsētas trasē aizvadījuši vairākās treniņu sesijas. Tālajam braucienam ir divi būtiski mērķi – aizvadīt divas Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, kā arī aizvadīt treniņus Bogotas trasē, kur maija beigās norisināsies izšķirošie Pasaules kausa posmi BMX superkrosā.

Sestdien mūsu sportistiem paredzēts starts UCI HC kategorijas sacensībās “HC Copa Nacional De BMX”. Tikmēr svētdien norisināsies “Valida Copa Nacional de BMX” sacensības, kurām piešķirta UCI C1 kategorija. Gaidāmās sacensības UCI punktu iegūšanas ziņā var pielīdzināt ar UEC Eiropas kausa nedēļas nogales sacensībām. Abas sacensības pulcēs spēcīgu dalībnieku sastāvu ne tikai no Dienvidamerikas valstīm – Kolumbijas, Argentīnas un Čīles, bet arī vairākām Eiropas valstīm.

Latvijas vīriešu izlases sportistiem labākās izredzes kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm ir caur olimpisko nāciju rangu. Mūsu valsts sīvākie konkurenti atlikušajā kvalifikācijas posmā būs Itālijas un Vācijas sportisti. Tikmēr mūsu dāmām jākoncentrējas uz atlasi pēc UCI individuālā ranga. Kvalifikācijas logā gaidāmi četri Pasaules kausa posmi, kas norisināsies divās nedēļas nogalē – Vācijā (Štutgartē) un Kolumbijā (Bogotā).

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….