Laviņš: Nebijām pelnījuši zaudēt Vācijai, bet kopējais PČ rezultāts ir likumsakarīgs

02/06/2021 13:00

Vakar Latvijas hokeja izlase vakar piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret Vāciju ar 1:2 un nespēja iekļūt ceturtdaļfinālā, lai arī šajā mačā latviešu hokejistiem būtu pieticis ar vienu punktu jeb neizšķirtu pamatlaikā. Pēc spēles “Sportazinas.com” sazinājās ar kādreizējo valstsvienības aizsargu Rodrigo Lāviņu, kurš dalījās pārdomās par šo maču un turnīru kopumā, kurā Latvija finišēja 11. vietā.

Zaudējums pret Vāciju ir likumsakarīgs?
Teikšu tā, spēles rezultāts nē, bet kopējais rezultāts jā. Pret Vāciju mūsējie hokejisti bija labāki, lai arī sākums nebija tas labākais. Situācija ar otro ielaisto golu no vārtu priekšas – mums čempionāta laikā tādu bija diezgan daudz. Iespējams, tādam golam nevajadzēja būt, jo tā nebija izspēlēta kombinācija. Pirmais gols arī, tur vācietim izdevās diezgan labs metiens, bet arī no tā varējām izvairīties. Spēles gaitā Latvija izskatījās labāk, mūsējie viegli gāja pretinieku zonā, kontrolēja spēli un meta pa vārtiem, bet tie metieni diemžēl nebija efektīvi. Nebijām pelnījuši zaudēt šajā mačā, bet kopumā tas, kur mēs esam, pierāda, ka mūsu sniegums nebija pietiekami labs un stabils, lai spēlētu ceturtdaļfinālā.

Mūsējo metieni bija ne pārāk labi vai vācieši labi spēlēja aizsardzībā?
Gan, gan. Kā jau pieminēju, mēs viegli gājām zonā, kontrolējām ripu stūros, veidojām pozicionālus uzbrukumus. Varējām viegli pacelt ripu augšā, vācieši spēlēja blīvi un zemu pie saviem vārtiem. Aizsargiem bija nosacīti daudz laika, lai nogādātu ripu uz vārtu priekšu. Metieni reti kad tika līdz vārtsargam, kurš arī neizskatījās pārliecinoši – bieži vien ripa vienkārši atlēca no viņa. Paši vārtu priekšā nespēlējām tā, kā vajadzētu. Arī vairākumā neizskatījāmies labi. Jā, vācieši bloķēja metienus, bet mums pietrūka ātro piespēļu, kā tas bija, piemēram, ar Andri Džeriņu, kurš atdeva labu piespēli, bet par vēlu, trūka epizožu, kad varēja no labas pozīcijas uzreiz uzmest pa vārtiem, neapturot ripu.

Ne pirmā un ne otrā spēle, kad ātri ielaidām pirmos vārtus. Ar ko tas izskaidrojams?
Pirmajā vārtu guvumā tas metiens bija ļoti precīzs un labs, iespējams, tas bija negaidīts Kalniņam. Šādus metienus trāpa diezgan reti, nesaku, ka tas ir neņemams, bet tas tiešām bija labs. Pati situācija gan neliecināja, ka tur jābūt golam. Epizodē ar otrajiem ielaistiem vārtiem Freibergs zaudēja divcīņu stūrī un no tā rādās gols. Šādus mēs turnīrā ielaidām diezgan daudz, tieši spēlējot pozicionālā aizsardzībā. Kaut kur neuzmanība, kaut kur zaudēta divcīņa un velkam ārā ripu no saviem vārtiem.

Vai neprasījās kāds nestandarta gājiens no Hārtlija, lai izglābtu spēli?
Šajā mačā varbūt nē, bet iepriekšējos – noteikti! Es nesaprotu, kāpēc Mārtiņš Dzierkals nespēlēja vairāk, jo viņš bija pamanāms un arī efektīvs uz laukuma. Sezonas laikā man ļoti patika, kā aizsardzībā spēlēja Gunārs Skvorcovs [kurš PČ neaizvadīja nevienu spēli]. Bet tagad, kad neesam tikuši ceturtdaļfinālā, varam daudz ko runāt. Turnīra laikā bija lēmumi, ko personīgi es darītu savādāk.

Kuru vēl jūs varētu izcelt personīgi?
Ja runājam par mazāk pazīstamiem spēlētājiem, tad mani priecē Krastenberga sniegums. Jauns puika, nebiju gaidījis, ka viņš būs izlasē, bet Renārs sevi parādīja diezgan labi. Tas pats Batņa nospēlēja savā labākajā līmenī. Rubīns man vienmēr ir paticis, viņš ir labs aizsargs, kurš labi atrod komandas biedrus ar pirmo piespēli. Kristiānam nedaudz jāpieliek ātrumā un veiklībā, bet man patīk viņa spēle. No pieredzējušajiem izceltu Dārziņu. Jā, varbūt ātrums un svaigums vairs nav tādā līmenī, bet viņš noteikti ir līderis.

Vai izlasi varēja ietekmēt neskaidrība ar to, kurš tad ir pirmais vārtsargs?
Varētu būt, jo, kad bija Merzļikins, tad visi zināja, ka Elvis būs pamatvārtsargs. Tagad Merzļikins nebija pieejams un komandai bija trīs līdzīgi vārtsargi. Var redzēt, ka Bobs dod priekšroku ziemeļamerikāņiem. Kivlenieks sevi labi parādīja pret Kanādu, tomēr Matīsam tas bija pirmais PČ un, iespējams, viņam pietrūka pieredzes tieši šādos turnīros. Domāju, nākamreiz Kivlenieks un Kalniņš būs labāki. Spriedze ir nenormāla un vārtsargiem spēlēt ir vēl grūtāk nekā laukuma spēlētājiem. Šī pieredze viņiem palīdzēs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….