Leģendārā F-1 pilota Laudas ārsts: Bija skaidrs, ka nespēsim Nikiju atgriezt normālā dzīvē

Nikijs Lauda, sportazinas.com
Foto: independent.co.uk

Austriešu uzņēmēja un trīskārtēja Pirmās formulas () pasaules čempiona Nikija Laudas nāve nebija negaidīta, neslēpa viņa ārsts Valters Klepetko.

Jau ziņots, ka Lauda pirmdien mira 70 gadu vecumā.

“Jau pēdējā laikā bija skaidrs, ka mēs nespēsim viņu atgriezt normālā dzīvē,” pauda Klepetka. “Konkrēta iemesla Laudas nāvei nav. Tas bija ilglaicīgs process, kā rezultātā pacients atvadījās no dzīves.”

Lauda nomira nepilnu gadu pēc viņam veiktas plaušu transplantācijas. Šī operācija tika izdarīta 42 gadus pēc tam, kad Lauda autosacīkstēs 1976.gadā cieta smagā avārijā, viņa mašīnai ietriecoties Nirburgringas nožogojumā un aizdegoties.

Kā informē aģentūra AFP, Lauda no dzīves atvadījies ģimenes locekļu tuvumā.

Lai gan Lauda zīmīgajā avārijā zaudēja ausi, viņš turpināja piedalīties sacīkstēs un pēc pasaules čempiona titula iegūšanas 1975. gadā to izcīnīja vēl divas reizes – 1977. un 1984. gadā.

Laba vēlējumus un atvadu vārdus otrdien Laudam izteica visa F-1 sabiedrība.

“Ikviens “Ferrari” komandā ir ļoti apbēdināts par mūsu tuvā drauga Laudas nāvi,” tvītoja “Ferrari” komanda, ar ko austrietis 1975. un 1977. gadā kļuva par pasaules čempionu.

“Nikijs vienmēr būs mūsu sirdīs un mūžīgs mūsu vēsturē,” tikmēr vēstīja “McLaren”, kuras rindās Lauda triumfēja 1984. gada pasaules čempionātā.

Kopš 2012. gada Lauda bija viens no galvenajiem personāžiem “Mercedes” komandā, turklāt viņš bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tai pievienojās brits Lūiss Hamiltons, kurš aizvedis vienību līdz vairākiem tituliem.

“Mercedes” komandas šefs Toto Volfs nosauca Laudu par neaizvietojamu.

“Motorsporta pasaule ir zaudējusi īstu leģendu,” pauda F-1 rīkotāji.

Līdz sacīkšu braucēja karjeras beigām 1985. gadā Lauda piedalījās 171 F-1 sacīkstēs, uzvarot 25 no tām un iegūstot godalgas 54 reizes.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par