LFF viceprezidenta amatam piesakās jauns kandidāts, kongress varētu notikt attālināti

Olafs Pulks, sportazinas.com
Olafs Pulks | Foto: Evija Trifanova

Ilggadējais Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (“Jaunā Vienotība”) nolēmis kandidēt uz Latvijas Futbola federācijas () viceprezidenta amatu, aģentūrai LETA apstiprināja pats Pulks.

Viņš norādīja, ka kandidēs gan uz viceprezidenta amatu, gan arī piedalīsies gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās. Ja gadījumā viņš tiks ievēlēts abos amatos, Pulks pienākumus cer apvienot.

“Nevienam nav noslēpums, ka domes deputāta amats nav pamatdarbs un lielākā daļa domnieku paralēli strādā kur citur. Uzskatu, ka šie abi amati ir apvienojami, taču es vēl neesmu ievēlēts ne vienā, ne otrā, tādēļ pagaidām spriest ir pāragri,” sacīja Pulks.

Komentējot savu lēmumu startēt uz LFF viceprezidenta amatu, bijušais domnieks sacīja, ka jau kopš 2008.gada ir Jura Ducenko futbola skolas “Alberts” valdes priekšsēdētājs, kurā patlaban skolojas aptuveni 500 bērni no visas Rīgas.

“12 gados ir izdevies izveidot pietiekami lielu klubu Rīgā, kas tiek pārstāvēts visās vecuma grupās, sākot no pašiem jaunākajiem līdz pat 1.līgas meistarkomandai. Tāpat esam ieguvuši profesionālās interešu izglītības iestādes statusu akreditējoties Izglītības un zinātnes ministrijā,” sacīja Pulks, norādot, ka viceprezidenta amatā būtu gatavs strādāt “visas futbola saimes interesēs”.

LFF kongress gaidāms 24.aprīlī un tajā plānotas LFF prezidenta, viceprezidentu, valdes un neatkarīgo institūciju locekļu vēlēšanas.

Savukārt LFF pēc mēneša gaidāmā kongresa rīkošanai ir trīs scenāriji. Organizācijas valde 25.martā notikušajā sēdē izskatīja virkni jautājumu saistībā ar gatavošanos 24.aprīlī plānotajam LFF kongresam, kurā paredzētas prezidenta, valdes un institūciju locekļu vēlēšanas.

Saistībā ar pašlaik valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli LFF valde, ievērojot statūtu prasības, vienojās par 8.aprīli kā noslēdzošo termiņu, līdz kuram pieņemt lēmumu par gaidāmā kongresa norises formu, to organizējot plānotajā formātā, attālinātā tiešsaistes veidā vai pārceļot uz vēlāku laiku.

Tāpat LFF valde iepazinās ar saņemtajiem pieteikumiem uz LFF institūciju locekļu amatiem, kas izskatīti LFF Vēlēšanu komitejā un publiski tiks izziņoti 25.martā. Šīs institūcijas saskaņā ar LFF statūtiem ir Disciplinārlietu komiteja, Ētikas komiteja, Spēlētāju statusa un pāreju komiteja, Apelāciju komiteja, kā arī Pārvaldības un atbilstības nodaļa.

Saskaņā ar LFF statūtiem visus ar vēlēšanu kandidātu atbilstību dalībai vēlēšanās saistītos jautājumus izskata šim mērķim izveidotā neatkarīgā institūcija – LFF Vēlēšanu komiteja. Tikai pēc tās izvērtējuma un lēmumu pieņemšanas LFF ir tiesīga oficiāli izziņot kandidātus uz kādu no amatiem.

Attiecībā uz LFF prezidenta, viceprezidentu (divas vakances) un valdes locekļu (sešas vakances) pieteikumu iesniegšanas un izskatīšanas procesu LFF skaidro, ka pēdējais termiņš dokumentu iesniegšanai klātienē, elektroniski vai ar pasta zīmogu ir 25.marts. LFF Vēlēšanu komiteja pēc visu pieteikumu saņemšanas, ieskaitot iespējamo laika nobīdi saistībā ar pasta sūtījumiem, turpmāk individuālā un neatkarīgā kārtā komunicēs ar kandidātiem par viņu pieteikumu saturu, dodot laiku līdz 1.aprīlim trūkumu novēršanai, ja tādi tiks konstatēti.

Pēc tam nedēļas laikā Vēlēšanu komiteja izskatīs kandidātu pieteikumus, oficiālo vēlēšanu dalībnieku sarakstu apstiprinot 9.aprīlī. Tas līdz ar to uzskatāms par datumu, kurā LFF kā organizācija, ievērojot statūtu prasības, ir tiesīga oficiāli apstiprināt attiecīgos kandidātus kā vēlēšanu dalībniekus.

Pērn oktobrī LFF ārkārtas kongresā biedri nolēma atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu. Par viņa atstādināšanu balsoja 67 biedri, pret bija 60, bet atturējās divi.

Gorkšs par LFF prezidentu tika ievēlēts aizpērn uz diviem gadiem, amatā nomainot Gunti Indriksonu. Nākamās prezidenta vēlēšanas notiks šogad, līdz ar to organizācija strādā bez prezidenta, bet paraksta tiesības ir LFF ģenerālsekretāram Edgaram Pukinskam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par