“Liepāja” spēles izskaņā ielaiž vārtus, atvaira “pendeli” un spēlē neizšķirti ar “Dinamo”

11/07/2019 22:01
Jānis Ikaunieks, Sportazinas.com

Latvijas futbola klubs “Liepāja” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācija turnīra pirmās kārtas pirmajā spēlē savā laukumā nospēlēja 1:1 (1:0) ar spēcīgo Baltkrievijas komandu Minskas “Dinamo”, uzvaru no rokām gan izlaižot pēdējās minūtēs, turklāt pašās beigās viesi ar 11 metru soda sitienu varēja pat izraut uzvaru.

Vienīgos vārtus “Liepājas” labā ceturtdien guva Jānis Ikaunieks, kurš realizēja “pendeli”.

Spēles temps sākumā nebija augsts, tomēr jau desmitajā minūtē uz Minskas kluba vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko aukstasinīgi realizēja Ikaunieks. “Liepāja” spēli bija sākusi negaidīti labi, bet bumbas kontrole gan lielāka bija viesiem no Baltkrievijas, tomēr viņi spēlēja diezgan pasīvi, kas mājiniekiem pāris reizes ļāva izrauties pretuzbrukumos.

Vienā no šādiem uzbrukumiem rezultātam vajadzēja kļūt 2:0, tomēr 30.minūtē nigēriešu pussargs Ričards Fraidejs, izskrējis uz vārtiem, trāpīja pa vārtu stabu. Minskas “Dinamo” nekādi neizdevās uzlauzt liepājnieku aizsardzību un tiešām bīstami momenti viņiem bija maz. Pie efektīgākām izdevībām gūt vārtus tika Latvijas klubs, turklāt 66.minūtē brazīlietis Dodo nonāca lieliskā pozīcijā, būdams pilnīgi netraucēts pretī vārtsargam un vārtiem, tomēr viņš bumbu sita stipri pāri mērķim.

Minskas komanda gan izglābās no zaudējuma, jo 88.minūtē pēc centrējuma pretinieki sākumā trāpīja pa vārtu stabu, bet atkārtots sitiens ar galvu bija mērķī, neizšķirtu 1:1 panākot Ņikitam Kapļenko. Uzreiz pēc tam laukumā arī sākās nelielas nekārtības, jo daži baltkrievu līdzjutēji izskrēja laukumā, turklāt viņi rupji uzvedās arī pret apsargiem, tomēr spēli pēc tam varēja turpināt.

Spēle tuvojās neizšķirtam, tomēr par pretinieka turēšanu pašās pēdējās kompensācijas laika sekundēs uz “Liepājas” vārtiem tik nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko gan atvairīja vārtsargs Valentīns Raļkevičs, ļaujot cīņai noslēgties ar 1:1.

Minskas “Dinamo”, kas par Baltkrievijas čempioni kļuvusi septiņas reizes, bet iepriekšējo reizi tas bija tālajā 2004.gadā. Pērn Minskas klubs vietējā čempionātā guva trešo vietu, bet gadu iepriekš tas tika kronēts par vicečempionu. Šobrīd komanda kopvērtējumā pēc 14 aizvadītām kārtām atrodas piektajā vietā.

Tikmēr “Liepāja” virslīgā pašlaik ir vien sestajā vietā.

Pērn “Liepājas” futbolisti UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā atzina Zviedrijas kluba Gēteborgas “Hacken” pārākumu, kamēr Minskas vienība aizkļuva līdz atlases trešajai kārtai, kur gan divu spēļu summā nācās zaudēt slavenajam Krievijas klubam Sanktpēterburgas “Zeņit”. Pēdējās trīs sezonās viens no Baltkrievijas spēcīgākajiem klubiem allaž sasniedzis UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešo kārtu. Vēl 2015./16.gada sezonā “Dinamo” sacentās UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Jau vēstīts, ka “Ventspils” futbolisti ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā mačā savā laukumā ar 3:0 (1:0) pieveica albāņu vienību Duresi “Teuta”, kamēr Slovēnijā pret Latvijas futbolista Vitālija Maksimenko pārstāvēto Ļubļanas “Olimpija” spēli ceturtdien aizvada arī RFS.

Lai iekļūtu UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, ir jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas.