“Lightning” turpina lielisko sēriju, Tavaresam “sausais” zaudējums pret bijušo klubu (VIDEO)

30/12/2018 10:56

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) lieliski turpina spēlēt līdervienība Tampabejas “Lightning”, kas savā laukumā pārspēja Monreālas “Canadiens” un tādējādi tika pie vismaz viena punkta jau 14. mačā pēc kārtas. Tikmēr “sauso” zaudējumu pirmajā spēlē pret savu bijušo klubu Ņujorkas “Islanders” piedzīvoja Toronto “Maple Leafs” uzbrucējs Džons Tavaress.

Spēlē Tampā starp “Lightning” un “Canadiens” viesi pirmās trešdaļas vidū 16 sekunžu laikā guva divus vārtus un izvirzījās priekšā ar 2:0. Mājinieki gan vēl pirmajā periodā paguva izlīdzināt rezultātu, bet 29. minūtē “Lightning” jau izvirzījās priekšā ar 4:3. “Canadiens” atbildēja ar vēl diviem ātriem vārtiem (5:4), vadību noturot līdz cīņas 50. minūtei, kad Adams Erns vispirms atjaunoja līdzsvaru (5:5), savukārt 62 sekundes pirms pamatlaika beigām amerikānis jau atnesa “zibeņiem” uzvaru ar rezultātu 6:5.

“Ligtning” rēķinā šobrīd ir 62 punkti 39 spēlēs, kas ir labākais rādītājs līgā. Jau par astoņu punktu tiesu atpaliek tuvākā sekotāja “Maple Leafs”, šonakt pārtraucot piecu uzvaru sēriju un savā laukumā ar 0:4 piekāpjoties “Islanders” hokejistiem. Šī bija pirmā spēle pret savu bijušo klubu “kļavu lapu” uzbrucējam Tavaresam, kurš savas pirmās deviņas sezonas NHL pavadīja tieši “Islanders” vienībā.

Viesu labā ar “hat-trick” izcēlās Metjū Bardzals, visus vārtus gūstot otrajā periodā nepilnu astoņu minūšu laikā.

Savu līdz šim rezultatīvāko maču Sanhosē “Sharks” sastāvā aizvadīja zviedru aizsargs Ēriks Kārlsons, kurš guva vārtus un izpildīja trīs rezultatīvas piespēles “haizivju” uzvarā izbraukumā pār Edmontonas “Oilers” – 7:4. Pirmajā sezonā Kalifornijas kluba kreklā Kārlsons pagaidām izcēlies ar 30 (3+27) punktiem 38 spēlēs.

Tikmēr jau sesto zaudējumu pēc kārtas šonakt piedzīvoja vēl nesen Rietumu konferences līderpozīcijas ieņēmusī Nešvilas “Predators”, kas mājās ar 3:4 piekāpās Ņujorkas “Rangers”. Viesu sastāvā ar četrām rezultatīvām piespēlēm izcēlās zviedrs Mika Zibanejads.

Savukārt pie piektā panākuma pēc kārtas tikusi Pitsburgas “Penguins”, ar 6:1 viesos tiekot galā ar Sentluisas “Blues”. Kapteiņa Sidnija Krosbija rēķinā vārti un trīs rezultatīvas piespēles, bet “Penguins” kā komanda spēja realizēt visas četras skaitliskā vairākuma iespējas.