Lipsbergs Ukrainā debitē ar diviem vārtiem un piespēli pret līderi (VIDEO)

15/09/2019 19:00

Vakar Ukrainas hokeja līgā norisinājās atklāšanas spēle, kurā latviešu hokejista Mika Lipsberga pārstāvētā Hersonas “Dnepr” papildlaikā pieveica valsts hokeja grandu Doņeckas “Donbass” ar 5:4, pašam uzbrucējam atzīmējoties ar diviem vārtiem un piespēli.

Lipsbergs tika iekļauts starta pieciniekā kopā ar Aleksandru Karakuļko un Ruslanu Romašenko. Pirmā trešdaļa sanāca ļoti rezultatīva – tajā tika iemesti pieci vārti, bet deviņas sekundes pirms pārtraukuma latviešu hokejists izvirzīja savu komandu vadībā, realizējot divu hokejistu pārsvaru – 3:2.

Otrajā periodā vārti netika gūti, bet trešajā trešdaļā “Dnepr” nonāca iedzinējos ar 3:4. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Lipsbergs bija precīzs otro reizi – 4:4. Mačs turpinājās papildlaikā un kad atlika spēlēt vien 20 sekundes, Sergejs Dorofejevs pēc latviešu uzbrucēja piespēles izrāva uzvaru – 5:4.

Aizvadītajā sezonā Lipsbergs pārstāvēja Rīgas “Prizmu”. “Optibet” hokeja līgas (OHL) pamatturnīrā uzbrucējs atzīmējās ar desmit vārtiem un 14 piespēlēm 27 mačos, bet divās “play-off” spēlēs pie punktiem nav ticis. 28 gadus vecais hokejists ir 2015. gada Latvijas čempions un divkārtējais Latvijas kausa ieguvējs.

“Dnepr” komanda ir dibināta 2018. gadā. Savā debijas sezonā Hersonas vienība tika līdz Ukrainas čempionāta finālam, kur atzina “Donbass” pārākumu ar 1-4. Kopš piespiedu aiziešanas no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Doņeckas vienībā spēlē citā apgabala pilsētā Družkovkā. “Donbass” ir pēdējo četru gadu Ukrainas čempione.