“Liverpool” noliek FA kausa čempionu pilnvaras, Itālijas grandi paklūp A sērijā

29/01/2023 23:22

Anglija

Iepriekšējās sezonas Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausa uzvarētāja “Liverpool” svētdien šīs sezonas turnīra ceturtajā kārtā apstājās ceļā uz trofejas aizstāvēšanu.

Liverpūlieši viesos ar rezultātu 1:2 (1:1) zaudēja Braitonas un Havas “Albion” komandai, kurai pirms divām nedēļām ar 0:3 kapitulēja arī premjerlīgā.

Spēles 30.minūtē pēc Mohameda Salāha piespēles bumbu vārtos raidīja Hārvijs Eliots, kurš panāca 1:0 viesu labā. Deviņas minūtes vēlāk pēc Tarika Lepmtija sitiena bumba soda laukumā atsitās pret Lūisa Danka kājām un nonāca “Liverpool” vārtos – 1:1.

Otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē Kaoru Mitoma ar sitienu no tuvas distances izrāva “Albion” komandai uzvaru. Tāpat kā “Liverpool”, FA kausa izcīņu neturpina arī premjerlīgas līdere Londonas “Arsenal”, kā arī Londonas “Chelsea” un Ņūkāslas “United”.

Itālija

Tikmēr Itālijas A sērijā šodien negaidītus zaudējumus piedzīvoja “AC Milan” un Turīnas “Juventus”. Dienas pirmajā spēlē “AC Milan” ar rezultātu 2:5 atzina “Sassuolo” pārākumu.

Uzvarētāju labā ar vārtu guvumiem izcēlās Domeniko Berardi, Gregorijs Defrels, Davids Fratessi, Armands Lorents un Mateuss Henriks. Savukārt zaudētājiem veiksmīgi bija Olivjē Žirū un Divoks Origi.

Vēlāk “Juventus” ar 0:2 piekāpās “Monza” futbolistiem, bet Romas “Lazio” un “Fiorentina” nospēlēja neizšķirti 1:1.

Francija

Arī Francijas “Ligue 1” turnīrā šodien norisinājās vairākas spēles. Pie trīs punktiem turnīra tabulā tika “Nice” (1:0 pret “Lille”), “Montpellier” (2:0 pret “Auxerre”), “Brest” (4:0 pret “Angers”), “Toulouse” (2:1 pret “Strasbourg”), “Lyon” (2:0 pret “AC Ajaccio”). AR bezvārtu neizšķirtu nospēlēja “Clermont” un “Nantes”, bet Parīzes “Saint-Germain” nespēja pārspēt “Reims” vienību (1:1).

Spānija

“La Liga” čempionātā šodien trīs spēles beidzās ar identisku rezultātu – 1:0. Panākumus guva “Valladolid”, Madrides “Atletico” un “Celta Vigo”, kas uzvarēja attiecīgi “Valencia”, “Osasuna” un Bilbao “Athletic”. Tikmēr Madrides “Real” un “Real Sociedad” nopelnīja pa vienam punktam, nospēlējot neizšķirti 0:0.

Vācija

Vācijas bundeslīgā svētdienā tika aizvadīti divi mači. Pirmajā no tiem Gelzenkirhenes “Schalke 04” un “Koln” nespēja gūt vārtus, tiekot pie neizšķirta 0:0. Savukārt vēlāk Dortmundes “Borussia” ar 2:0 apspēlēja Leverkūzenes “Bayer”.