“Liverpool” uzvar un ielaužas Anglijas premjerlīgas pirmajā četriniekā, “Juventus” tiek pie Itālijas kausa

20/05/2021 00:05
Liverpool

Anglija

Šovakar Anglijas premjerlīgā norisinājās vairāki dueļi. Vienā no tiem svarīgu panākumu guva “Liverpool”, kas ar 2:0 apspēlēja “Burnley”. Liverpūles futbolisti ar šo uzvaru spēja no pirmā četrinieka izstumt Lesteras “City” vienību. “Liverpool” panākumu kaldināja pirmajā puslaikā gūtie Roberto Firminu vārti, 52. minūtes Nataniela Filipsa gols, kā arī Aleksa Oksleida-Čemberlena rezultativitāte. Citā spēlē “West Ham” ar 3:1 guva virsroku pār “West Brom”.

Tikmēr Totenhemas “Hotspur” ar 1:2 atzina “Aston Villa” komandas pārākumu. Pirmie vadībā jau mača astotajā minūtē izvirzījās “Hotspur”, kad atzīmējās Stīvens Bergveins, taču 20. minūtē bumbu savos vārtos raidīja Totenhemas kluba futbolists Serhio Rehuilons. 39. minūtē precīzs bija “Aston Villa” spēlētājs Oli Vatkins, kas kļuva par uzvaras vārtu autoru.

Vēl vienā cīņā Londonas “Arsenal” ar 3:1 tika galā ar Londonas “Crystal Palace”. “Arsenal” uzbrucējs Nikolass Pepe izcēlās divreiz, bet pa reizei to izdarīja Martinelli un “Crystal Palace” pārstāvis Kristians Benteke. Visbeidzot Liverpūles “Everton”, pateicoties 48. minūtē Ričarlisona gūtajiem vārtiem, ar 1:0 mājās uzvarēja Vulverhemptonas “Wanderers”. Savukārt Džozefa Viloka sitiens pirmā puslaika kompensācijas laikā atnesa panākumu Ņūkāslas “United” ar rezultātu 1:0 pret Šefildas “United”.

Itālija

Turīnas “Juventus” komanda trešdien Redžo Emīlijā uzvarēja Itālijas kausa izcīņā, pie trofejas tiekot 14.reizi vēsturē. “Juventus” finālmačā ar rezultātu 2:1 (1:1) apspēlēja Bergāmo “Atalanta” komandu. Pirmie vadībā izvirzījās “Juventus” futbolisti, 31.minūtē pēc Vestona Makenija piespēles bumbu vārtos iegriežot Dejanam Kuluševskim. Desmit minūtes vēlāk “Atalanta” panāca 1:1. Remo Freilera iesākto uzbrukumu turpināja Hanss Hatebūrs, kurš piespēlēja Ruslanam Maļinovskim, ukraiņu pussargam ar sitienu no soda laukuma līnijas gūstot atbildes vārtus.

Uzvaras vārtus turīnieši guva 17 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Kuluševska piespēles Federiko Kjēza apsteidza “Atalanta” aizsardzību un netraucēts pārspēja pretinieku vārtsargu Pjerludži Gollīni. Spēli “Mapei” stadionā, kur mājas spēles aizvada A sērijas komanda “Sassuolo”, klātienē noraudzījās aptuveni 4300 futbola līdzjutēju.

“Juventus” kausa izcīņā uzvarējusi 14 reizes un ir turnīra titulētākā komanda. Turpretī “Atalanta” kontā ir viena uzvara kausā, kas izcīnīta 1963.gadā. Iepriekšējā sezonā turnīrā triumfēja “Napoli”, kas finālmačā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja “Juventus” futbolistus.