“Liverpool” zaudē punktus pret Lesteru, “Chelsea” pamatīgs zaudējums pret “Bournemouth”

30/01/2019 23:55

Anglijas Premjerlīgas 24. kārtas noslēdzošajos mačos šovakar negaidītu sagrāvi cieta Londonas “Chelsea”, no zaudējuma izglābās “Tottenham Hotspur”, tikmēr turnīra līdere “Liverpool” savā laukumā nespēja uzveikt Lesteras “City”.

Ceturtajā pozīcijā esošā “Chelsea” viesojās pie Premjerlīgas tabulas vidusdaļas vienības “Bournemouth” un cieta sakāvi ar 0:4, visus četrus vārtus ielaižot otrajā puslaikā. Ar diviem precīziem sitieniem un vienu rezultatīvu piespēli mājinieku rindās izcēlās Džošua Kings, bet “Chelsea” tā arī nespēja iekarot sāncenšu cietoksni, pat neskatoties uz ievērojamu pārsvaru bumbas kontrolē (69% pret 31%), kā arī līdzsvaru sitienos vārtu rāmī (7:7).

Savukārt Premjerlīgas trešās vietas īpašniece “Tottenham Hotspur” šovakar Vemblija stadionā, pateicoties Hjon-Min Sona un Fernando Jorentes vārtiem pamatlaika pēdējās desmit minūtēs, izrāva uzvaru 2:1 pār “Watford”. Viesu labā vienīgais precīzais sitiens 38. minūtē Kreiga Ketkarta rēķinā.

Daudz grūtāk klājās “Liverpool”, kas neizmantoja tuvākās sekotājas Premjerlīgas kopvērtējumā Mančestras “City” neveiksmi Ņūkāslā (1:2) un šovakar savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Lesteras “City”. Mājinieki pēc Sadio Manē precīzā sitiena jau trešajā minūtē izvirzījās vadībā, tomēr pirmā puslaika pieliktajā laikā Harijs Magvairs panāca izlīdzinājumu 1:1, kas arī izrādījās mača gala rezultāts.

Ar tādu pašu rezultātu noslēdzās arī “Southampton” duelis ar Londonas “Crystal Palace”. Viesi no Anglijas galvaspilsētas pēc Vilfrīda Zahā vārtu guvuma 41. minūtē izvirzījās priekšā, taču iegūto pārsvaru izlaida 77. minūtē, kad mājinieku labā precīzs bija Džeimss Vards-Pravsijs. Mača izskaņā Zahā par pārlieku agresīvu protestēšanu pret tiesneša lēmumiem saņēma divas dzeltenās kartītes un atstāja “Crystal Palace” mazākumā. Atlikušajās minūtēs gan rezultāts vairs nemainījās.

Premjerlīgas kopvērtējumā “Liverpool” pārsvars pār “City” šobrīd ir pieci punkti (61 pret 56), bet “Tottenham Hotspur” no “pilsētniekiem” šķir vairs tikai divi punkti. No pirmā trijnieka jau par septiņiem punktiem atpaliek “Chelsea” un “Arsenal”, bet vēl par diviem punktiem arī Mančestras “United”.