Kārlis Lejnieks | Foto: Edijs Pālens / LETA
Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks “Rīta Panorāmas” ēterā komentējis organizācijas reakciju uz Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējamo pielaišanu Parīzes olimpiskajām spēlēm.
Iepriekš Starptautiskā olimpiskā federācija (SOK) paziņoja, ka divu agresorvalstu sportisti nākamā gada OS varēs piedalīties kā neitrālie atlēti, ja viņi atbildīs SOK nosacījumiem par Krievijas veiktā kara neatbalstīšanu. Pašlaik šādiem kritērijiem atbilst 11 sportisti.
Tikmēr Tokijas OS čempions 3×3 basketbolā Nauris Miezis vakar “Sporta Studijas” ēterā paziņoja, ka viņš nedosies uz Parīzi, ka tur piedalīsies Krievijas un Baltkrievijas atlēti.
“Jautājums ir plašs un tam ir divas daļas. Viena ir SOK paziņojums, otrā lieta ir tāda, kādu reakciju šis lēmums ir izraisījis. No mūsu puses mēs gan nedēļas nogalē, gan vakar runājām ar mūsu tuvākajiem kaimiņiem un katrā valstī šī reakcija ir savādāka. Skaidrs ir viens – mums jāturpina komunicēt ar SOK, lai viņi konkrēti un sīki paskaidro nevis šī lēmuma iemeslus, bet kā tas varētu izskatīties dzīvē. Šobrīd viņi vienkārši pateikuši, ka pieļauj šādu variantu, savukārt Vieglatlētikas federācija teikusi, ka tā agresorvalstu sportistus dalībai nepielaidīs nekādā gadījumā,” atgādina Lejnieks.
“Situācija ir divejāda, mans un LOK viedoklis ir tāds, ka lēmumu pieņemšanā nevajadzētu balstīties uz emocijām. Un es pieļauju, ka līdz olimpiskajām spēlēm šī situācija varētu būtiski mainīties. Jo mums vēl ir daudzi citi aspekti, jāsaprot pašas Francijas nostāja – viņiem ir iespēja no attiecīgām valstīm sportistus neielaist. Mums vēl ir tāls ceļš ejams un nav jāsteidzas ar lēmumiem,” uzsver funkcionārs.
“Man grūti komentēt, ko SOK var vai nevar mainīt. Mēs zinām, kas mums ir jādara, mums ir deviņi mēneši un priekšā ir fundamentāls darbs, jo ar šo lēmumu nekas nebeidzas. Mūsu darbs ir turpināt cīņu par to, lai Ukraina piedalītos, un agresorvalsts nepiedalītos. Šobrīd metāties ar vārdu “boikots”, man liekas, ir pāragri un nevietā, jo tas ieliek zināmas saistības arī nākotnē. No ukraiņiem neko neesam saņēmuši, bet prioritāti jāņem vērā viņu pozīcija, ja mēs solidarizējamies līdz galam. Katrai valstij ir savs viedoklis un savādāka politiskā situācija, bet mums jāskatās prioritāri no Ukrainas, un tad varam veidot kopējo viedokli ar sadarbības partneriem,” pārliecināts LOK ģenerālsekretārs.
OS čempions Miezis nedosies uz Parīzes spēlēm, ja tajās piedalīsies Krievijas sportisti