LOK ierobežo Latvijas OS sporta veidu pārstāvju sadarbību ar Krievijas un Baltkrievijas sporta federācijām

19/05/2022 13:14
Nokopēts
LOK, www.sportazinas.com

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pieņēmusi vadlīnijas, kas ierobežo Latvijas olimpisko sporta veidu pārstāvju sadarbību ar Krievijas un Baltkrievijas sporta federācijām, aģentūru LETA informēja LOK Mārketinga dienesta vadītāja Dace Gulbe. LOK mudina Latvijas sporta organizācijas, sportistus un sporta darbiniekus bez kavēšanās nodrošināt savu sporta organizāciju pilnīgu atbilstību Sporta likuma un citu attiecināmo normatīvo aktu nosacījumiem kā attiecībā uz šo sporta organizāciju amatpersonām, tā arī uz dalību sporta sacensībās un to organizēšanu.

Papildus Sporta likumā noteiktajiem ierobežojumiem LOK aicina veikt visas nepieciešamās darbības, lai nepieļautu Krievijas un Baltkrievijas sportistu un sporta darbinieku dalību sporta sacensībās vai jebkādos citos ar sportu saistītos pasākumos Latvijā vai Latvijas sporta organizāciju organizētos pasākumos ārvalstīs, rosināt un atbalstīt Krievijas un Baltkrievijas nacionālo sporta organizāciju dalības apturēšanu vai pārtraukšanu attiecīgajās starptautiskajās sporta organizācijās. LOK arī aicina rosināt un atbalstīt Krievijas un Baltkrievijas sportistu un sporta darbinieku dalības apturēšanu vai pārtraukšanu starptautisko sporta organizāciju kalendāros iekļautajās sporta sacensībās vai jebkādos citos ar sportu saistītos pasākumos.

Tāpat LOK mudina rosināt un atbalstīt Krievijas un Baltkrievijas sporta darbinieku atstādināšanu vai atcelšanu no jebkādu pienākumu veikšanas starptautiskajās sporta organizācijās. Turklāt katrā atsevišķā gadījumā esot nepieciešams izvērtēt savas organizācijas dalības lietderīgumu tādu sporta organizāciju darbā, kā arī to kalendāros iekļautās sacensībās vai jebkādos citos ar sportu saistītos pasākumos, kas no dalības un pienākumu izpildes nav izslēgušas, atstādinājušas vai atcēlušas Krievijas un Baltkrievijas nacionālās sporta organizācijas, sportistus un sporta darbiniekus.

LOK aicina sporta federācijas sava sporta veida sportistus un sporta darbiniekus, kuriem vienlaikus piemīt Latvijas un Krievijas vai Baltkrievijas valsts piederība, izdarīt nepārprotamu izvēli, ar kuru no minētajām valstīm šīs personas vēlas savu saistību saglabāt. Katrā atsevišķā gadījumā atbilstoši attiecināmajiem normatīvajiem aktiem un jaunajām vadlīnijām nepieciešams izvērtēt Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Latvijas sporta klubos. Vienlaikus LOK aicina sniegt visu iespējamo atbalstu Ukrainas sporta organizācijām, sportistiem un sporta darbiniekiem, lai kaut daļēji novērstu kara baisās sekas un negatīvo ietekmi uz iespēju piedalīties sporta apritē.

LOK iesaka iespēju robežās un nenonākot pretrunā attiecināmajiem normatīvajiem aktiem un vadlīnijām, atbalstīt tos Krievijas un Baltkrievijas sportistus un sporta darbiniekus, kas skaidri un nepārprotami nosoda Krievijas un Baltkrievijas agresīvo karadarbību Ukrainā un aktīvi rīkojas šādas karadarbības pārtraukšanai un miera atjaunošanai. Tajā pašā laikā organizācija paziņojumā aicina piemērot “nulles tolerances” politiku attiecībā uz tiem Latvijas sporta sabiedrības pārstāvjiem, kuru veiktās darbības un paustie viedokļi ir pretrunā ar Latvijas valsts interesēm.

LOK
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām