“Ajax” uzlecošā zvaigzne Hallers turpina “spridzināt” ČL un labo turnīra rekordu

25/11/2021 00:08
Sebastiens Hallers

Lisabonas “Sporting” pēc uzvaras trešdien savā laukumā UEFA Čempionu līgas piektās kārtas spēlē iekļuva izslēgšanas maču turnīrā, pievienojoties Amsterdamas “Ajax”. “Sporting” mājās ar 3:1 (2:0) apspēlēja Dortmundes “Borussia”, kas sacensības turpinās Eiropas līgā. Vārtus mājiniekiem 30. un 39.minūtē guva Pedru Gonsalvešs, bet 81.minūtē pēc Gonsalveša trāpījuma pa vārtu stabu no 11 metru atzīmes izcēlās Pedro Porro, raidot vārtos atlēkušo bumbu. 74.minūtē viesus mazākumā atstāja sarkano kartīti nopelnījušais Emre Džans, bet kompensācijas laika trešajā minūtē Donjels Mālens vienus vārtus tomēr atguva.

Otrā mačā piekto uzvaru piecās spēlēs izcīnīja vietu “play-off” jau nodrošinājusī “Ajax”, kas viesos ar 2:1 (0:1) pārspēja Stambulas “Bešiktaš”. Uz 22.minūtē gūtajiem Rašida Gezāla vārtiem viesi otrajā puslaikā atbildēja ar diviem Sebastjana Hallera vārtiem. Tādejādi Hallers ar deviņiem vārtiem ir kļuvis par visu laiku rezultatīvāko spēlētāju pēc nospēlētām pirmajām piecām spēlēm UEFA Čempionu līgā. C grupā līdere ar 15 punktiem ir “Ajax”, deviņi punkti ir “Sporting”, bet seši – “Borussia”, kamēr “Bešiktaš” ir bešā.

A grupa

Pēc “Club Brugge” zaudējuma trešdien savā laukumā UEFA Čempionu līgas piektās kārtas spēlē, no A grupas izslēgšanas spēļu turnīrā iekļuva Mančestras “City” un Parīzes “Saint-Germain” (PSG). “Club Brugge” savā laukumā atzina “Leipzig” pārākumu ar 0:5 (0:4). Vārtus viesu labā guva Kristofers Nkunku, kurš guva vārtus 12.minūtē un mača kompensācijas laikā. Divi vārti arī Ēmila Fošberja kontā, bet vienus iesita Andrē Silva.

Otrā cīņā Mančestras “City” mājās pieveica Parīzes “Saint-Germain” ar 2:1 (0:0). Uz Kiliana Mbapē 50.minūtē gūtajiem vārtiem mājinieki atbildēja ar Rahīma Sterlinga “golu” 63.minūtē un Gabriela Žezūsa vārtiem 76.minūtē. A grupas līderpozīcijā 12 punkti ir Mančestras komandai, astoņi – Parīzes klubam, pa četriem – Briges vienībai un Leipcigas futbolistiem.

D grupa

Madrides “Real” un Milānas “Inter” trešdien D grupā izcīnīja uzvaru UEFA Čempionu līgas piektās kārtas spēlē, nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā, bet Tiraspoles “Sheriff” iekļuva Eiropas līgas izslēgšanas spēlēs. Tiraspolē “Sheriff” par spīti zaudējumam ar 0:3 (0:2) pret Madrides “Real”, kas iekļuva izslēgšanas spēļu turnīrā, nodrošināja dalību Eiropas līgas “play-off” turnīrā. Vārtus viesu labā 30.minūtē guva Dāvids Alaba, puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē Tonijs Kross un 56.minūtē Karims Benzemā.

Milānas “Inter” mājās pieveica Doņeckas “Šahtar” ar 2:0 (0:0), viesiem laupot pēdējās cerības uz sezonas turpināšanu Eiropas kausos pēc grupu turnīra beigām. Vārtus 61. un 67.minūtē guva Edins Džeko. D grupā pirmo vietu ar 12 punktiem ieņem “Real”, desmit punkti ir “Inter” komandai, sešus iekrājuši “Sheriff” futbolisti, kamēr “Šahtar” kontā ir viens punkts.

B grupa

Bez Anglijas futbola premjerlīgas kluba “Liverpool”, kurš jau nodrošinājis vietu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēļu turnīrā, pēc trešdienas spēlēm pirms pēdējās kārtas joprojām cerības ir visām trim pārējām komandām. Madrides “Atletico” pēc zaudējuma savā laukumā “AC Milan” ar 0:1 (0:0) pēdējā kārtā viesos būs jāuzvar “Porto” un jācer uz liverpūliešu sesto uzvaru. Vienīgos vārtus Milānas vienības labā 87.minūtē guva Žuniors Mesiass.

Otrā grupas cīņā “Liverpool” mājās pieveica “Porto” ar 2:0 (0:0). Vārtus guva Tjagu Alkantara un Mohameds Salāhs, bet vēl vieni vārti 37.minūtē Sadio Manē izpildījumā pēc video atkārtojuma noskatīšanās netika atzīti aizmugures dēļ. B grupā līdere ar maksimāli iespējamajiem 15 punktiem piecās cīņās ir “Liverpool”, pieci punkti ir “Porto” futbolistiem, pa četriem guvusi “AC Milan” un “Atletico” vienība.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūst nākamajā kārtā, trešā pārceļas uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona ir beigusies. Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā norisināsies Sanktpēterburgā, Krievijā. 2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas “Chelsea” ar 1:0 pārspēja Mančestras “City”.