Marjamaki: Kalniņš nopietni uzlaboja sniegumu, bet Niemi nerādīja to, ko gaidījām

Jānis Kalniņš, sportazinas.com
Jānis Kalniņš | Foto: Maskavas CSKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Helsinku “Jokerit” galvenais treneris Lauri Marjamaki sarunā ar līgas preses dienestu atzīmējis, ka latviešu vārtsargs spēris lielu soli savā attīstībā.

Pirms sezonas Somijas klubs panāca vienošanos ar Stenlija kausa ieguvēju . Tika plānots, ka viņš kļūs par pamatvārtsargu, taču soms spēlēja nepārliecinoši un vietu vārtos biežāk uzticēja Kalniņam.

“Jānis nopietni uzlaboja savu sniegumu, bet Niemi… Viņš nerādīja to hokeju, kādu mēs no viņa gaidījām. Anti nebija viegli, taču viņš centās un bija īsts komandas spēlētājs, profesionāls. Viņa piemērs ir unikāls: pie jums atbrauc Stenlija kausa ieguvējs, viņam maz kas izdodas, taču katru dienu viņš strādā arvien vairāk un vairāk. Niemi attieksme kļuva par piemēru katram,” teica Marjamaki.

Tāpat speciālists atzīmēja, ka viņu uztrauc KHL uzņemtais kurss uz laukumu samazināšanu. Sākot no nākamās sezonas, komandas vairs nedrīkst spēlēt uz Eiropas izmēra laukumiem (60×30), izvēle ir no diviem variantiem – Somijas izmērs (60×28) vai Kanādas (60×26). Zīmīgi, ka “Jokerit” spēlēja nevis uz Somijas, bet uz Eiropas izmēra laukuma.

“Esmu pārliecināts, ka KHL ir augstā līmeņa līga. Bet mani kā treneri uztrauc laukuma izmēri. Man patīk klasiskais laukums, 60×30. Nākamajā sezonā nāksies pārkārtoties, skatīsimies, kas būs jāmaina mūsu spēlē,” atzina treneris.

Kalniņam šī bija otrā sezona “Jokerit” rindās. KHL pamatturnīrā viņš laukumā gāja 47 mačos, kuros atvairīja 92% metienu un vidēji ielaida 2,14 ripas. Savukārt piecās Gagarina kausa spēlēs viņš tika galā ar 92,8% metienu un caurmērā ielaida 2,04 vārtus. Tikmēr Niemi 19 cīņās atvairīja 88,3% metienu un vidēji ielaida 3,21 ripas.

“Jokerit” ieņēma trešo vietu Rietumu konferencē, bet “play-off” pirmajā kārtā pārspēja Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 4-2.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par