Masuaku šedevrs izskaņā sarūgtina “Chelsea”; Čalhanoglu gūst vārtus pa taisno no stūra sitiena

05/12/2021 00:12
Arturs Masuaku

Anglija

Pateicoties fantastiskam Artura Masuaku vārtu guvumam mača izskaņā, Vesthemas “United” šodien Anglijas premjerlīgas spēlē ar rezultātu 3:2 apspēlēja turnīra līderi Londonas “Chelsea”. Tā bija svarīga uzvara “United” vienībai, kas turpina cīņu par premjerlīgas labāko četrinieku, šobrīd piektajā pozīcijā esošo Londonas “Arsenal” apsteidzot par četriem punktiem.

Spēle bija saspringta jau no pirmajām minūtēm, rezultātu 28. minūtē atklāja Tjagu Silva, bet 40. minūtē 1:1 panāca Manuels Lancini, kurš realizēja 11 metru sitienu. Meisons Mounts gan četru minūšu laikā atguva vadību “Chelsea”, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar 2:1. Otrajā spēles nogrieznī “United” panāca 2:2 pēc Džaroda Bovena gola, bet 87. minūtē visu Austrumlondonu satricināja Masuaku, kurš ar ļoti iespaidīgu sitienu panāca 3:2 un izrāva uzvaru.

Vēl citās spēlēs Mančestras “City” ar 3:1 uzvarēja “Watford”, “Liverpool” ar 1:0 pārspēja Vulverhemptonas “Wanderers”, bet “Burnley” ar 0:1 piekāpās Ņūkāslas “United”. Savukārt “Southampton” un Braitonas & Hovas “Albion” mačā tika fiksēts neizšķirts rezultāts 1:1.

Itālija

A sērijā panākumu ar 3:2 guva “Atalanta”, kas uzveica “Napoli”, bet sausās uzvaras izcīnīja abi Milānas grandi. “Milan” ar 2:0 apspēlēja “Salernitana”, vārtus gūstot Frankam Kesijam un Aleksim Sēlemeikeram, bet “Inter” ar 3:0 visai pārliecinoši uzveica “Roma”. Mača skaistākos vārtus guva Hakans Čalhanoglu, kurš bumbu vārtos raidīja pa taisno no stūra sitiena spēles 15. minūtē. Vēl milāniešiem ar precīziem sitieniem atzīmējās kādreizējais “Roma” līderis Edins Džeko un Denzels Dumfrijss.

Vācija

Vācijas bundeslīgā grandu duelī Minhenes “Bayern” ar 3:2 uzvarēja Dortmundes “Borussia”. Jau 5. minūtē rezultātu “Borussia” labā atklāja Julians Brands, bet 9. minūtē 1:1 panāca Roberts Levandovskis. “Bayern” vadībā izvirzījās 44. minūtē pēc Kingslija Komana precīzā raidījuma.

Zīmīgi, ka jau pašā spēles sākumā sarkano kartīti saņēma “Borussia” galvenais treneris Marko Roze, kurš kritizēja tiesneša lēmumus. Otrā puslaika sākumā Erlings Hālands panāca 2:2, taču Levandovskis 77. minūtē ar 11 metru sitienu atkal izvirzīja “Bayern” vadībā (3:2). Pēc tam vārti vairs netika gūti, minheniešiem izcīnot svarīgu uzvaru.

Citās spēlēs “Mainz” ar 3:0 uzvarēja “Wolfsburg”, “Hoffenheim” ar 3:2 pārspēja Frnkafurtes “Eintracht”, bet Leverkūzenes “Bayer” ar 7:1 iznīcināja “Greuther Furth”. Neizšķirts tika fiksēts “Arminia Bielefeld” un “Koln” cīņā (1:1), bet zaudējumu piedzīvoja “Augsburg”, kas ar 2:3 atzina “Bochum” pārākumu.

Francija

Parīzes “Saint-Germain” šovakar “Ligue 1” turnīrā knapi izglābās pret “Lens”. Mājinieki bija ieguvuši 1:0 vadību pēc Seko Fofanas vārtiem 62. minūtē un bija ļoti tuvu uzvarai, taču Džeordžinio Vijnaldums otrā puslaika kompensācijas laika izskaņā izrāva neizšķirtu. Šajā mačā PSG rindās laukumā negāja traumētais Neimars un uz rezervistu soliņa palika Kilians Mbapē, kurš gan cīņas laikā nomainīja Mauro Ikardi un atdeva piespēli Vijnalduma vārtu guvumā. Lionels Mesi šoreiz nebija rezultatīvs. Citās Francijas čempionāta spēlēs pagājušās sezonas uzvarētāja “Lille” ar 2:1 uzvarēja “Troyes”, bet Marseļas “Olympique” ar 1:2 atzina “Stade Brestois” pārākumu.

Spānija

Uzvaru “La Liga” turnīrā izcīnīja kopvērtējuma līdere Madrides “Real”, kas ar 2:0 uzvarēja “Real Sociedad”, vārtus gūstot Vinisiusam Žunioram un Lukam Jovičam. Panākums arī otrajā vietā esošajai “Sevilla”, kas ar 1:0 pārspēja “Villarreal”, taču zaudējumus cieta abi spāņu grandi “Barcelona” un Madrides “Atletico”. Attiecīgi, “Barca” ar 0:1 zaudēja “Real Betis”, bet madridieši ar 1:2 zaudēja “Mallorca”.